تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ - ۰۱ بهمن ۱۴۰۱

سیگنال طلا جهانی به سکه بازان/ پیش بینی قیمت سکه اول بهمن

برخی از سکه بازان می‌گویند در صورتی که قیمت سکه به مرز حساس ۲۳میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد و بالای این محدوده باقی بماند این امر ممکن است موجب ورودخریداران جدید به بازار شود.

سیگنال طلا جهانی به سکه بازان/ پیش بینی قیمت سکه اول بهمن

رویداد۲۴ به گزارش اقتصادنیوز، قیمت سکه امامی در آخرین روز‌های هفته قبل کانال شکنی کرد. آن طور که سایت اتحادیه طلا و ارز اعلام کرده قیمت هر قطعه سکه امامی روز پنجشنبه گذشته وارد کانال ۲۳ میلیون تومان شد و در واپسین ساعات معاملات نقدی روز مذکور به سطح ۲۳میلیون و ۷۰۰ هزار تومان‌نزدیک شده بود.

تاثیر افزایش قیمت دلار و طلا بر بازار سکه

فعالان بازار سکه معتقدند با وجود حباب قابل توجه سکه و فاصله ارزش ذاتی و نقدی سکه سکه بازان تحت تاثیر افزایش قیمت دلار و خوشبینی نسبت به احتمال رسیدن طلای جهانی به مرز ۲۰۰۰ دلار دست به خرید زدند.

پیش بینی قیمت سکه از مسیر دلار

در شرایط فعلی به نظر می‌رسد سکه بازان روند قیمت دلار در ابتدای هفته جاری را به دقت زیر نظر خواهند گرفت.

در صورتی که نرخ دلار در بازار امروز به مسیر صعودی روز‌های پایانی هفته قبل ادامه دهد احتمال رشد قیمت سکه هم محتمل خواهد بود.

شرط مهم برای ورود سکه به کانال بالاتر

برخی از سکه بازان می‌گفتند در صورتی که قیمت سکه به مرز حساس ۲۳میلیون و ۸۰۰ هزار تومان برسد و بالای این محدوده باقی بماند این امر ممکن است موجب ورودخریداران جدید به بازار شود و زمینه‌ی ورود سکه به کانال بالاتر هم‌فراهم شود.

احتیاط معامله گران از عرضه انواع سکه؟

البته در درشرایطی که ۵۰ هزار ربع سکه در روز‌های گذشته در بورس کالا عرضه شد، بانک مرکزی اعلام کرده به زودی فروش انواع سکه را با همین روش از سر خواهد گرفت.

عده‌ای از فعالان بازار با اشاره به این موضوع می‌گفتند این امر ممکن است معامله گران سکه را محتاط کند و آن‌ها تا اعلام جزئیات جدید از این عرضه بی گدار به آب نزنند.

خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت سکه
نظرات شما
پیشخوان