تاریخ انتشار: ۱۱:۳۶ - ۰۱ بهمن ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

سکه‌های خریداری شده از بورس، مشمول مالیات می‌شوند؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پاسخ به این سوال که سکه‌های خریداری شده از بورس مشمول مالیات خواهند شد یا خیر؟ گفت:با توجه به نگرانی‌ها و ابهاماتی که در این زمینه وجود دارد، بایستی اطلاع‌رسانی‌ها بیشتر شود و شرایط را بانک مرکزی به صورت شفاف اعلام کند.

سکه‌های خریداری شده از بورس، مشمول مالیات می‌شوند؟

رویداد۲۴ نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: این روز‌ها بسیار از ما سوال می‌شود که این سکه‌هایی که از بورس خریداری می‌شوند، در آینده مشمول مالیات خواهند شد یا خیر؟ با توجه به نگرانی‌ها و ابهاماتی که در این زمینه وجود دارد، بایستی اطلاع‌رسانی‌ها بیشتر شود و شرایط را بانک مرکزی به صورت شفاف اعلام کند تا مردم با اطمینان بیشتر خرید خود را انجام دهند.

به گزارش ایسنا، بذرافشان در پاسخ علت این موضوع که علیرغم عرضه ۵۰۰ هزار قطعه ربع سکه در بازار هفته گذشته، نه‌تن‌ها حباب و قیمت ربع سکه کاهشی نشد، که بیشتر هم شده است، تصریح کرد: یکی از علت‌ها، عرضه‌های نامنظم چه به لحاظ زمانی و چه به لحاظ تدوام در روز‌های متوالی، بوده است. علاوه بر اینکه در ساعت‌های اعلامی عرضه صورت نگرفت و روز‌هایی هم عرضه صورت نگرفت. علاوه بر این، دلیل عمده دیگر (همانطور که اشاره شد) فاصله کم قیمت اعلامی با قیمت‌ها در بازار آزاد بوده است.

این مقام صنفی تاکید کرد: با توجه به اینکه دولت و بانک مرکزی این عرضه را با هدف کنترل بازار، ثبات و کاهش حباب سکه در بازار، برنامه‌ریزی کرده‌اند، می‌طلبد که قیمت اعلامی از قیمت بازار داخلی فاصله بیشتری داشته و زمان عرضه مدیریت شود و در ساعت اعلامی هم انجام شود. ضمن اینکه وقتی یک روز عرضه نمی‌شود (زمانی که از پیش تعیین شده در روز مشخص عرضه انجام می‌شود)، منجر به التهاب بازار خواهد شد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت سکه ، بورس
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
0
0
یه مشت گاگول
نظرات شما
پیشخوان