تاریخ انتشار: ۱۴:۳۹ - ۰۱ بهمن ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۴ نظر

سردار کوثری: برجام را «صددرصد» قبول داریم/ تحریم‌های اروپا به ضرر خودشان است

جماران نوشت: کوثری نماینده تهران در مجلس گفت: برجام اگر دوباره ادامه پیدا کند که ما آن را صد در صد قبول داریم، بیایند و به تعهدات خود عمل کنند تحریم‌ها را بردارند تا مذاکره صورت بگیرد و ادامه پیدا کند.

سردار کوثری: برجام را «صددرصد» قبول داریم/ تحریم‌های اروپا به ضرر خودشان است

رویداد۲۴ پارلمان اروپا در اقدامی خواستار قرار گرفتن نام سپاه پاسداران ایران در فهرست تروریستی اتحادیه اروپا شده است.

در این ارتباط سردار محمد اسماعیل کوثری گفت: این عمل پارلمان اروپا، آب در هاون کوبیدن است. به این علت که حتی قوانینی که خودشان در سازمان ملل نوشتند با چنین موضوعی که در پارلمان اتحادیه اروپا به تصویب رسیده است هم‌خوانی ندارد. سپاه از ۴۳ سال قبل در قانون اساسی ایران و در قوانین مشخص رسما تشکیلات نظامی است. این کاری که امروز اروپایی‌ها انجام دادند از روی عصبانیتی است که مقابل آن‌ها محکم ایستاده ایم. خصوصا ضربات سنگینی که از طریق سپاه به آنان وارد شده است باعث شده دست به چنین عملی بزنند که هیچ اثری نیز در روابط بین‌الملل ندارد. سپاه کار خود را می‌کند و نظام جمهوری اسلامی مقتدرانه کار خود را پیش می‌برد.

وی در ارتباط با دستگیری جاسوس انگلیس گفت: قانونا همان جاسوس انگلیس محاکمه شده است. با وجود وکیل، به اندازه‌ای اسناد و مدارک قوی بود که خود متهم اعتراف کرده و از این قبیل مورد‌ها طی ۴۳ سال باز هم بوده است و آن‌ها در این زمینه بازی در می‌آورند، چرا که دست این‌ها از نظام جمهوری اسلامی ایران قطع شده است؛ لذا این‌ها چنین کار‌هایی می‌کنند که هیچ اثری ندارد و خودشان را ضایع می‌کنند، زیرا ملت‌ها دیگر به حرف آن‌ها توجه نمی‌کنند. به این خاطر حضور و نفوذ آن‌ها در میان ملت‌ها کمرنگ شده است و از این موضوع بسیار عصبانی شدند.

این همه ایران را تحریم کردند، به کجا رسیدند؟

کوثری از ادامه تحریم‌ها توسط غربی‌ها نیز گفت: این همه ایران را تحریم کردند، به کجا رسیدند؟ این‌ها تنها مدعی دموکراسی هستند و با آن گوش دنیا را پاره کردند و می‌گویند ما آزادی داریم و این دروغ را به خورد ملت‌ها دادند و، چون دستشان رو شده است این کار‌ها را انجام می‌دهند و این در حالی است که هیچ اثری ندارد.

برجام را صددرصد قبول داریم آن‌ها بیایند به تعهدات خود عمل کنند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با وجود تحریم سپاه در ادامه روند مذاکرات برجام تصریح کرد: در برجام تا زمانی که آمریکایی‌ها به تعهدات خود عمل نکنند همین بساط است. دولت قبل در برجام به توافق رسید، ما به تعهدات خود عمل کردیم، اما این آمریکایی‌ها بودند که به تعهدات خود عمل نکردند، ترامپ آمد و گفت من قبول ندارم و همه چیز را کنار گذاشت! حال چه چیزی باعث شده دوباره به دنبال برجام آمدند؟ برجام اگر دوباره ادامه پیدا کند که ما آن را صد در صد قبول داریم، بیایند و به تعهدات خود عمل کنند تحریم‌ها را بردارند تا مذاکره صورت بگیرد و ادامه پیدا کند.


بیشتر بخوانید:  اروپا با تحریم سپاه در معرض پهپاد‌های ایران قرار می‌گیرد/ سپاه پاسداران هر کاری لازم باشد انجام خواهد داد


مردم ما علیه تصمیم پارلمان اروپا در قبال تحریم سپاه حرف دارند

وی تاکید کرد: مردم ما علیه تصمیم پارلمان اروپا در قبال تحریم سپاه حرف دارند؛ به این خاطر که سپاه به نفع و برقراری امنیت مردم را همیشه به عهده گرفته و مسئولیت پذیرفته است و امروز اروپا در نزد مردم ایران زیر سوال رفته است.

ما کار خود را انجام می‌دهیم و آن‌ها با این کار به نتیجه نمی‌رسند

کوثری در پایان افزود: ما کار خود را انجام می‌دهیم و آن‌ها با این کار به نتیجه نمی‌رسند، چون غیرمنطقی و غیر قانونی حتی از نگاه بین‌الملل است و به هیچ راهی بلکه به ضرر خودشان تمام خواهد شد.

منبع: جماران
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
علی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
0
2
به به قبول داری پس
ناشناس
|
Sweden
|
۲۰:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
0
2
کوثری از ادامه تحریم‌ها توسط غربی‌ها نیز گفت: این همه ایران را تحریم کردند، به کجا رسیدند؟

واقعا تا این حد غافل و بی‌ خبری که تحریمها چه کرده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Singapore
|
۲۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۱
0
1
يك مشورتي با لاريجاني و شريعتمداري ميكردي بعد ١٠٠٪؜ قبول ميكردي
اين بقول اونا جسد متعفن برجام ديگه چي داره كه بخواي قبول داشته باشي يا نه؟
ناشناس
|
France
|
۱۵:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
0
1
مسئله اینجاست که الان دیگه اونها قبول ندارن! قصه شما و برجام مثل قصه اون پسره است که می گفت ازدواج من با دختر خان حله الا پنجاه درصدش که اونهم اینه دختر خان و خانواده اش رضایت بدن
نظرات شما