تاریخ انتشار: ۱۱:۱۷ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

هیجان در بازار سکه/ پیش بینی قیمت سکه ۲ بهمن

قیمت دلار دیشب در معاملات پشت خطی در مقایسه با روز شنبه نوسان محدودی را ثبت کرده است. سکه بازان می‌گفتند در صورتی که نرخ دلار در بازار امروز مانند روز شنبه رشد کند احتمال صعود قیمت سکه محتمل خواهد بود.

هیجان در بازار سکه/ پیش بینی قیمت سکه ۲ بهمن
رویداد۲۴ به گزارش اقتصادنیوز، فشار خریداران سکه در اولین روز بهمن ۱۴۰۱ به بازار زیاد شد. قیمت سکه امامی در سایت اتحادیه طلا و ارز روز گذشته وارد کانال ۲۴ میلیون تومان شده بود و حتی تا سطح ۲۴ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان هم بالا رفته بود.

فعالان بازار معتقدند با افزایش قیمت دلار در بازار ارز تهران؛ جسارت سکه بازان بیشتر شد و به تبع آن در موقعیت خرید قرار گرفتند.

گفته می‌شود در معاملات نقدی روز گذشته اسکناس آمریکایی در تهران جهش قابل توجهی را ثبت کرده بود. عده‌ای از معامله گران مدعی بودند که دلار به زمان انتصاب محمدرضا فرزین برگشت.

از سوی دیگر خوشبینی سکه بازان نسبت به قیمت طلای جهانی و سیدن آن به مرز ۲ هزار دلار موجب شده سکه بازان دست به خرید بزنند.

پیش بینی قیمت سکه امروز ۲ بهمن از مسیر دلار

گفته می‌شود قیمت دلار دیشب در معاملات پشت خطی در مقایسه با روز شنبه نوسان محدودی را ثبت کرده است. سکه بازان می‌گفتند در صورتی که نرخ دلار در بازار امروز مانند روز شنبه رشد کند احتمال صعود قیمت سکه محتمل خواهد بود.

با این حال این دسته از معامله گران باور دارند اگر نرخ دلار در روز جاری اصلاح شود این امر ممکن موجب اصلاح قیمت سکه هم شود.

حباب معنادار در بازار سکه

تحلیلگران بازار سکه معتقدند در شرایط فعلی ارزش ذاتی سکه به کانال ۲۰ میلیون تومان رسیده و حتی تا سطح مقاومتی ۲۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بالا رفته است.

از نگاه این دسته از فعالان بازار برگشت سکه به زیر مرز ۲۰ میلیون تومان دشوار است و در صورتی که ارزش ذاتی سکه به ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برسد این امر ممکن است موجب رشد معنادار قیمت سکه شود.

روز گذشته فاصله ارزش ذاتی سکه و قیمت نقدی آن به ۴ میلیون تومان رسید که در سال جاری چنین فاصله‌ای بی سابقه بوده است. این امر از نگاه عده‌ای از معامله گران نشان دهنده شرایط هیجانی بازار سکه تلقی می‌شود.

خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت سکه
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
0
0
هیجان در ریال است. آدرس غلط دادن تصمیم گیرندگان بیسواد را گمراه می کند.
نظرات شما