تاریخ انتشار: ۱۱:۴۳ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر
محمد مخبر در نشستی سه ساعته با جمعی از دانشجویان:

دیدگاه‌های دقیق و ارزیابی میدانی دانشجویان برای سیاست گذاری‌های دولت مفید است

جمعی از نمایندگان دانشجویی دانشگاه‌های مختلف پیش از ظهر امروز (شنبه) در جلسه‌ای سه ساعته با معاون اول رئیس جمهور به تشریح دغدغه‌ها و ارائه پیشنهادات خود در خصوص مسائل جاری کشور خصوصا در حوزه اقتصادی پرداختند.

دیدگاه‌های دقیق و ارزیابی میدانی دانشجویان برای سیاست گذاری‌های دولت مفید است

رویداد۲۴ محمد مخبر در این جلسه با اشاره به رویکرد جدی دولت سیزدهم مبنی بر تعامل با طیف‌های مختلف دانشجویی در دانشگاه‌های کشور، گفت: دولت از ارتباط با دانشگاهیان استقبال می‌کند و آماده تعامل صحیح و منطقی با دانشجویان است.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به برخی دیدار‌های خود با دانشجویان، افزود: دانشجویان به دلیل ارزیابی میدانی که دارند، از دانش و دیدگاه‌هایی دقیق نسبت به مسائل جامعه برخوردار هستند که این دیدگاه‌ها برای سیاست گذاری و تصمیم گیری‌های دولت مفید و راهگشا خواهد بود.

وی ثبات و آرامش را لازمه توسعه و پیشرفت کشور دانست و تاکید کرد: دشمنان خارجی با تولید روایت‌های نادرست و هراس افکنی به دنبال فرار سرمایه و ایجاد ناامنی اقتصادی در کشور هستند تا بتوانند مانع حرکت جمهوری اسلامی به سمت اهداف متعالی خود شوند که این توطئه نیز با تلاش‌های دولت و یاری مردم خنثی می‌شود.

در این جلسه که رییس کل بانک مرکزی نیز حضور داشت، محمد مخبر به برخی سوالات و دغدغه‌های دانشجویان در خصوص مسائل مختلف کشور پاسخ داد و با آنان در فضایی صمیمانه به گفتگو پرداخت.

در ادامه این جلسه دکتر فرزین رییس کل بانک مرکزی نیز به سوالات دانشجویان درباره بازار ارز و راهکار‌های دولت برای ساماندهی نرخ ارز پاسخ داد و گفت: امروز بانک مرکزی از نظر منابع و ذخایر ارزی و طلا هیچ محدودیتی ندارد و عامل اصلی نوسان در نرخ ارز آزاد، فضاسازی‌های رسانه‌ای و عملیات روانی در جامعه است.

وی با بیان اینکه اختیارات لازم برای مدیریت بازار ارز اخذ شده است، گفت: به زودی بازار مبادله طلا و ارز در راستای مدیریت بازار آزاد راه اندازی خواهد شد.

وی تصریح کرد: مدیریت ارز نیازمند ایجاد آرامش در بازار است و با توجه به گشایش‌های خوب ارزی که اخیرا صورت گرفته، فضای مثبت روانی در بازار تقویت شده و نرخ ارز به ثبات بیشتری خواهد رسید.

در این جلسه دانشجویان دانشگاه‌های مختلف نیز سوالات و دغدغه‌های خود را در خصوص بازار ارز، خودرو و سایر سیاست‌های پولی و مالی دولت مطرح و پاسخ‌های خود را دریافت کردند.

خبر های مرتبط
برچسب ها: محمد مخبر
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۲
0
1
ارزیابی های دقیق در مورد سیاستگذاریهای جدید روی ساندیس و مقادیر ساخارین و قند مورد استفاده در آن مفصل مورد بحث قرار گرفت ....
همچنین در مورد روش های نوآورانه گریه حکومتی و دلواپسی که جدیدا از کره شمالی اخذ شده مباحثی مطرح و تمریناتی انجام گرفت ...
نظرات شما