تاریخ انتشار: ۰۹:۰۱ - ۱۱ بهمن ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۲ نظر
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران ادعا کرد؛

اعلام آشکار آمادگی واشنگتن برای مذاکرات غیرمستقیم با ایران

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، گفت که واشنگتن آشکارا برای مذاکرات غیرمستقیم با ایران اعلام آمادگی کرده است.

اعلام آشکار آمادگی واشنگتن برای مذاکرات غیرمستقیم با ایران
رویداد۲۴رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، گفت که واشنگتن آشکارا برای مذاکرات غیرمستقیم با ایران اعلام آمادگی کرده است.

به گزارش ایلنا، وی افزود که آمریکا به صراحت برای مذاکرات غیرمستقیم با ایران اعلام آمادگی کرده است، اما همزمان تأکید دارد که در برداشتن هر گامی برای جلوگیری از «رویکرد‌های تهاجمی» این کشور تردید نخواهد کرد.

نماینده ویژه آمریکا در گفتگو با شبکه خبری «بی‌بی‌سی» در پاسخ به پرسشی در خصوص این‌که آیا به شکست دیپلماسی آمریکا در قبال ایران اذعان دارد، گفت که واشنگتن به‌رغم گام‌های دیگری که در ارتباط با ایران برداشت، از جمله تحریم‌ها، فشار، مقابله با سیاست‌های منطقه‌ای این کشور و متحد کردن جامعه جهانی در برابر ایران، مذاکرات غیر مستقیم با تهران را دنبال کرده است.

مالی افزود که در ارتباط با ایران، سخن از «یا دیپلماسی یا اقدام‌های دیگر» نیست بلکه این رویکرد‌ها به صورت هم‌زمان دنبال می‌شود.

وی در خصوص برخی گزارش‌ها مبنی بر این که «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا برجام را «مرده» خوانده است، اعلام کرد: «بایدن هیچ‌گاه نگفت که دیپلماسی مرده است، هرگز نگفت که احتمال دستیابی به تفاهم با ایران مرده است. ما همواره بر عکس آن تأکید داشته‌ایم».

مالی افزود که مأموریت وی تلاش برای دستیابی به راه‌حل دیپلماتیک است.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Netherlands
|
۰۹:۵۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
0
1
حزب دموکرات امریکا کاملا ناتوان هست و هیچ گزینه نظامی علیه نظام ایران روی میز یا زیر میز ندارد.
دموکرات های ایالات متحده نقطه ضعف بزرگ ناتو هستند.
از ماها قبل کاملا روشن بودن که انها نهایتا درخواست سمبل کردن توافق را خواهند کرد.
ناشناس
|
Iraq
|
۱۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
2
0
سخنان امروز رابرت مالی آب سردی ست بر صورت علی نژاد و ربع پهلوی و مریم رجوی و حامد اسماعیلیون و بقیه خوردید نوش،جان دلبسته اید جمهوری اسلامی سقوط کنه زهی خیال باطل فرخ نژاد بشین تا دوران گذار بیاد بدبخت علی کریمی برو کشکت رو بساب بزودی کف بسته تحویل ایران میدن شما رو برای مجازات خاک به سرتون
نظرات شما