تاریخ انتشار: ۱۳:۰۵ - ۰۱ اسفند ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۳ نظر

رویترز: اتحادیه اروپا تحریم‌های جدید علیه ایران اعمال می‌کند

رویترز به نقل از وزیر خارجه لوکزامبورگ گزارش داد اتحادیه اروپا قصد دارد تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کند.

رویترز: اتحادیه اروپا تحریم‌های جدید علیه ایران اعمال می‌کند
رویداد۲۴ فارس نوشت: در ادامه مداخله‌جویی و اقدامات ضد ایرانی کشور‌های غربی در حمایت از اغتشاشات اخیر، وزیر خارجه لوکزامبورگ گفت بروکسل علیه ده‌ها ایرانی از جمله قضات تحریم‌هایی را اعمال خواهد کرد.

رویترز به نقل از وزیر خارجه لوکزامبورگ گزارش داد اتحادیه اروپا قصد دارد تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال کند.

در ادامه حمایت کشور‌های غربی از اغتشاشات اخیر در ایران، ژان اسلبورن وزیر خارجه لوکزامبورگ دوشنبه (۲۰ فوریه) گفت: «اتحادیه اروپا علیه ده‌ها ایرانی از جمله قضات به دلیل نقش آن‌ها در اعمال مجازات اعدام علیه معترضان تحریم‌هایی را اعمال خواهد کرد».

به گزارش روزنامه جروزالم پست به نقل از رویترز، او پیش از نشست امروز با وزاری خارجه سایر کشور‌های عضو اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: «قضات، کارکنان زندان، افرادی که دیگران را به اعدام محکوم می‌کنند، ده‌ها نفر از آن‌ها در فهرست (تحریم) قرار خواهند گرفت».

جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در جریان اغتشاشات اخیر بار‌ها با دخالت در امور داخلی ایران از آشوبگران حمایت کرده است. اتحادیه اروپا نیز در همین راستا چندین بار با ادعای واهی مقامات ایران را تحریم کرده است.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تحریم‌های اتحادیه اروپا و انگلیس علیه افراد و نهاد‌های ایرانی را قویا محکوم و آن را کاملا مردود خوانده است. ایران همچنین پیش از این و در اقدامی متقابل تحریم‌هایی را علیه تعدادی از افراد و نهاد‌های اتحادیه اروپا و همچنین انگلیس اعمال کرده است.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۵۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۱
6
0
دوشنبه ۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیگر نباید با جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت وگو و همکاری کند

دوشنبه ۱ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۲
پس اتحادیه اروپا جنایتکار مانند آمریکا جنایتکار ثابت کرد که به دنبال تحریم کردن ایران بوده است، نه عمل و اجرا برجام
پاسخ ها
ناشناس
| Iran (Islamic Republic of) |
۱۵:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۱
چقدخودتو تحویل میگیری ساندیس زیادیت کرده
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۸:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۲
0
0
سه‌شنبه ۲ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۹
دلار و یورو را در مبادلات کشوری حذف کنید. این بهترین تحریم غرب است. غرب هیچ غلطی نمی تواند بکند و با تحریم و برجام با ایران بازی میکند.
نظرات شما