تاریخ انتشار: ۱۷:۳۹ - ۰۵ اسفند ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۳ نظر

وزارت جهاد کشاورزی: قیمت پیاز را در بازار کاهش می‌دهیم

مدیرکل محصولات جالیزی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: با مساعد شدن اوضاع جوی، ۲۸۰ هزار تن پیاز از استان‌های جنوبی کشور برداشت و به مرور در بازارهای مصرف عرضه می‌شود که قیمت را پایین خواهد آورد.

قیمت پیاز

رویداد۲۴ فارس نوشت: قیمت پیاز که از ماهها پیش گران است با وجود قول های مکرر مسئولان پایین نیامده است.

گزارش میدانی حاکی است که در مغازه های سطح شهر قیمت هر کیلو پیاز بین 30 تا 40 هزار تومان به فروش می رود.

پیش از این مسئولان وزارت جهاد کشاورزی از کاهش قیمت در چند روز آینده خبر داده بودند، آنها تعرفه 180 درصدی برای صادرات وضع کردند، حتی چند هفته پیش پیاز وارد کردند با این حال قیمت ها بالاست و اشک مردم را در آورده است.

*قول جدید برای کاهش قیمت پیاز در بازار

مسئولان وزارت جهاد کشاورزی این بار قول جدیدی داده اند روز گذشته مدیرکل محصولات جالیزی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده است: با مساعد شدن اوضاع جوی، ۲۸۰ هزار تن پیاز از استان‌های جنوبی کشور برداشت و به مرور در بازارهای مصرف عرضه می‌شود.

متولیان کشاورزی، شرایط نامناسب جوی مثل افزایش سرما و بارندگی‌های اخیر در استان‌های جنوبی کشور را علت کمبود عرضه پیاز به بازار می‌دانند.

اصغری مدیر کل محصولات علوفه‌ای و جالیزی وزارت جهاد کشاورزی می‌گوید: اکنون با مساعد شدن شرایط جوی، کشاورزان مناطق جنوبی کشور از جمله سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمان کار برداشت محصولشان را آغاز کرده اند؛ که بزودی پیاز به مناطق مختلف مصرف ارسال می‌شود.

دارایی نژاد رئیس اتحادیه بار فروشان هم با پیش بینی بر کاهش قیمت پیاز در هفته‌های آینده گفت: با ورود پیاز از هند به کشور و همچنین ارسال روزی ۳ هزار تن از این محصول از مناطق جنوبی کشور به بازارهای هدف، شاهد کاهش و ثبات قیمت پیاز خواهیم بود.


بیشتر بخوانید: قیمت پیاز دوباره سر به فلک کشید


اما این هنوز جای سوال است که چرا صادرات را باید بی‌محابا پیش ببریم که قیمت داخل به هم بریزد و مجبور به وا ردات هم باشیم، درست است که قدرت انبارداری پیاز زیاد نیست اما می توان در صادرات تا اندازه ای دست به عصا راه رفت تا بازار داخل دچار مشکل نشود، همان کاری که کشورها در شرایطی که کرونا و جنگ روسیه و اوکراین بازارهای جهانی را به هم ریخته چنین شیوه‌ای را دنبال می کنند یعنی اولویت خود را به تامین داخلی داده اند و پس از ذخیره سازی کامل و درصورت وجود مازاد صادر می کنند.

خبر های مرتبط
برچسب ها: قیمت پیاز
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۵
0
0
شماها ،خودتان عامل تورم وگرانی وبدبختی
مردم و ویرانی کشور هستید! می خواهید
قیمت پیاز را در بازار کاهش دهید؟! در دنیا
مدیرانی بی عرضه تر از دولت کنونی ،
نیست!
حبیب
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۵
0
0
شما با مجلس انقلابیتان همش به مردم دروغ میگویید.
احمد مهری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۲/۰۷
0
0
گرانی پیاز یکی از بزرگترین نشانه های سو مدیریت است و دولت اگر دولت مردمی است باید بدون در نظر گرفتن شخصیتی و جناهی این وزیر را تعویض و تنبیه کند تا عبرت برای دیگر وزیران باشد یعنی ثابت بکند که مملکت صاحب دارد نه اینکه هر کسی می آید در کارهایشان بی احساس مسئولیت نسبت به امور زندگی مردم باشند
نظرات شما