تاریخ انتشار: ۱۹:۲۸ - ۲۷ اسفند ۱۴۰۱
تعداد نظرات: ۱ نظر

منشا کرونا احتمالا سگ‌راکون‌های بازار ووهان در چین بودند

داده‌های جدیدی که پیش از این در دسترس نبودند، منشأ ویروس کرونا را به حیوانات ربط می‌دهند.

منشا کرونا

واشنگتن پست در گزارشی به نتیجه تحقیقات گرو‌هی از دانشمندان بین‌المللی داده‌های ژنتیکی از نمونه‌های جمع‌آوری شده در بازاری در چین و در نزدیکی منطقه‌ای که اولین موارد کووید-۱۹ در انسان شناسایی شده بود اشاره کرد که می‌گویند که شواهد نشان می‌دهند این همه‌گیری از حیوانات و به احتمال زیاد از «سگ‌راکون»‌ها منشاء گرفته نه از آزمایشگاه‌ها.

با این حال کارشناسان دیگر هنوز تجزیه و تحلیل این دانشمندان را تأیید نکرده‌اند و در نتیجه این نتایج فعلا در هیچ مجله تخصصی منتشر نشده است. کارشناسان می‌گویند اینکه چگونه ویروس کرونا برای اولین بار به انسان منتقل شده و او را بیمار کرده است هنوز نامشخص است.

تدروس آدهانوم، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در نشست مطبوعاتی روز گذشته (جمعه) گفت: این داده‌ها پاسخ قطعی به این که همه‌گیری چگونه آغاز شد ارائه نمی‌دهند، اما هر داده‌ای که ما را نزدیک‌تر به این پاسخ کند، مهم هستند.

گزارش‌ها حاکیست پس از کشف اولین موارد کووید-۱۹ در انسان در اواخر سال ۲۰۱۹، از سطوح یک بازار غذا‌های دریایی در شهر ووهان چین، نمونه‌برداری شد.

به گفته دانشمندان، داده‌های مربوط به توالی‌یابی ژنتیکی نشان داده است که برخی از نمونه‌های برداشته شده از سطوح این بازار که برای وجود ویروس کرونا مثبت شده بودند، حاوی اطلاعات ژنتیکی از سگ‌راکون‌ها نیز بود که نشان می‌دهد این حیوانات احتمالا به ویروس آلوده شده بودند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: ویروس کرونا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Netherlands
|
۲۱:۰۶ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۷
1
1
چرا!؟ چون امریکا گفته؟
شاید امریکا این ﺳﮓﺭﺍﮐﻮﻥﻫﺎﯼ مریض رو عمدا گذاشته اونجا.
وقتی تروریست فرستادن شاه چراغ شیراز در استان فارس هر کار دیگه ایی هم میتونن بکن، مثل شیوع دادن کرونا.
نظرات شما
پیشخوان