تاریخ انتشار: ۱۵:۱۱ - ۰۷ فروردين ۱۴۰۲

بازدید معاون اول رئیس جمهور از بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی و کارخانه قند و واحد تولیدی قارچ

معاون اول رئیس جمهور در سومین روز از سال جاری از دو پروژه درحال تکمیل بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی یا زهرا (س) و کارخانه قند شهدای دزفول و یک واحد تولیدی قارچ و کمپوست بازدید کرد.

بازدید معاون اول رئیس جمهور از دو پروژه درحال تکمیل بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی یا زهرا (س) و کارخانه قند شهدای دزفول و یک واحد بزرگ تولیدی قارچ و کمپوست

رویداد۲۴ در این بازدید که صبح امروز پنج شنبه سوم فروردین ماه صورت گرفت، محمد مخبر از نزدیک در جریان روند احداث و مشکلات پیش روی اتمام پروژه بزرگ بیمارستان یازهرا (س) در شمال خوزستان قرار گرفت.

در این بازدید که جمعی از مسئولان محلی معاون اول رئیس‌جمهور را همراهی می‌کردند، رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول شرح کاملی از وضعیت فعلی و نیاز‌های آتی جهت تکمیل این پروژه را ارائه داد.

محمد مخبر با اشاره به کمبود سرانه بیمارستانی در استان خوزستان و موقعیت این استان برای جذب توریست‌های درمانی از کشور‌های همجوار خصوصا کشور عراق بر ضرورت تکمیل این طرح بزرگ تاکید کرد و قول پیگیری و مساعدت داد.

وی با اشاره به توانمندی‌های کشور در حوزه پزشکی، توسعه پروژه‌های بیمارستانی با ظرفیت جذب توریست درمانی را از اولویت‌های دولت برای توسعه زیرساخت‌ها در نظام سلامت دانست و بر گسترش این ظرفیت‌های درمانی خصوصا در استان‌های مرزی تاکید کرد.

گفتنی است مجوز احداث بیمارستان یا زهرا (س) در سال ۱۳۹۵ اخذ و ساخت این بیمارستان بزرگ از سال ۱۳۹۶ آغاز شده و هم اکنون با ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی به حدود ۴۰۰میلیارد تومان بودجه برای تکمیل نیاز دارد.

با راه اندازی این بیمارستان علاوه بر توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و ایجاد یک هزار فرصت شغلی مستقیم در منطقه، ظرفیت‌های مناسبی برای جذب توریست‌های درمانی از کشور‌های منطقه ایجاد می‌شود.

محمد مخبر همچنین در ادامه با حضور در محل کارخانه قند شهدای دزفول از روند احداث این پروژه صنعتی نیز بازدید کرد و ضمن گفتگو با مهندسان و دست اندرکاران اجرای این پروژه بر ضرورت گسترش صنایع تبدیلی در کشور تاکید کرد.

گفتنی است کارخانه قند شهدای دزفول با ظرفیت تولید روزانه هزار و ۳۰۰ تن شکر یکی از بزرگترین کارخانجات در حوزه صنایع تبدیلی در ایران است و هم اکنون حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. راه اندازی این کارخانه قند علاوه بر افزایش تولید، نقش بسزایی در ایجاد اشتغال چه به صورت مستقیم و چه غیرمستقیم نیز دارد که طبق برآورد‌های اولیه با افتتاح فاز اول آن بیش از ۹۰۰ فرصت شغلی مستقیم ایجاد می‌شود.

معاون اول رئیس جمهور در آخرین برنامه امروز خود از بخش‌های توسعه‌ای شرکت تولید قارچ و کمپوست دزفول نیز بازدید بعمل آورد و بر ضرورت حمایت از بخش خصوصی، دانش بنیان کردن فعالیت‌ها و افزایش بهره وری در واحد‌های صنعتی و تولیدی تاکید کرد.

این واحد فعال کشاورزی که توسط بخش خصوصی راه اندازی شده و با دانش فنی بالا مدیریت می‌شود، سالانه ۵ هزار تن قارچ و ۵۰ هزار تن کمپوست تولید کرده و به عنوان یک مجموعه کارآفرین و صادرکننده نمونه استانی و کشوری بالغ بر ۱۲۰۰ فرصت شغلی مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده است.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: محمد مخبر
نظرات شما
پیشخوان