تاریخ انتشار: ۱۳:۵۳ - ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۵ نظر

بهادری جهرمی: به خاطر سیاست‌های اقتصادی دولت موفق شدیم تورم را به ۴۶ درصد برسانیم

سخنگوی دولت گفت: تورم هنوز هم بالاست و اثر آن را هم در بازار می‌بینیم، اما سیاست دولت نشان می‌دهد که در مسیر مهار تورم در حال حرکت هستیم و باید سرعت آن را افزایش دهیم.

بهادری جهرمی: دولت در مسیر مهار تورم حرکت می‌کند
رویداد۲۴ علی بهادری جهرمی در نشستی با دانشجویان دانشگاه فرهنگیان بندرعباس با بیان اینکه کشور ما داشته‌های زیادی دارد، اظهار کرد: ما نقاط ضعف هم داریم، اما قدر نقاط قوت خود را بدانیم و همزمان ضعف های خود را شناسایی و برطرف کنیم. من به آینده کشور و نسل‌های بعدی بسیار امیدوارم؛ اما به این فکر کنیم که چرا نقاط ضعف ایجاد شد و نقاط قوت از کجا سرچشمه گرفت؟

وی افزود: چرا عده‌ای می‎گفتند نمی‌توانیم؟ چرا عده‌ای می‌گفتند دولت نباید مسکن بسازد؟ نساختن پتروشیمی چه اثری به همراه داشت؟ این موارد چه اثری در بیکاری و ناامیدی و کاهش سرعت علمی ما و مشکل مسکن ما گذاشت؟ اینکه بگوییم آب خوردن هم وابسته به مذاکره است چه اثری برجای گذاشت؟

بهادری جهرمی ادامه داد: وقتی رشد کشاورزی سال‌های متمادی منفی بوده است اشتغال ایجاد می‌کند یا بیکاری؟ از شهریور ۱۴۰۰ تا الان رشدهای اقتصادی منفی و تقریبا صفر به میانگین حدود ۴ درصد رسیده است. برای اولین بار رشد کشاورزی ما که سالها منفی بود سال گذشته مثبت شده است.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه بیکاری بیشتر از اشتغال است چون سه‌برابر اشتغال ایجادشده بیکاری وجود دارد، اظهار کرد: باید همین سرعت را برای سال های آینده حفظ کرد تا بتوان این مشکلات را برطرف ساخت. صنعت خودرویی که برای جبران کسری‌اش سه طرح ارائه می‌کند و دوتایشان از سوی مجلس و مجمع تشخیص رد می‌شود را در نظر داشته باشید و بعد بپرسید دولت برای صنعت خودرو چه کرده است؟

وی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد تورم شهریور ۱۴۰۰ بود اما این میزان به ۴۶ درصد در یک سال و نیم بعد رسید، یادآور شد: تورم هنوز هم بالاست و اثر آن را هم در بازار می‌بینیم اما سیاست دولت نشان می‌دهد که در مسیر مهار تورم در حال حرکت هستیم و باید سرعت آن را افزایش دهیم. کسری بودجه‌هایی که ایجاد شده و عدم تحقق رشد اقتصادی را به همراه داشته همه اینها بر میزان تورم ۶۰ درصدی تاثیر داشته است.

بهادری جهرمی اظهار کرد: اولویت دولت ارتقای دانشگاه فرهنگیان و حمایتهای مادی و معنوی از آن است و به این موضوع توجه ویژه‌ای دارد.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: دولت سیزدهم
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۵
0
3
فخر به افزایش تورم فقط ازین دسته مفتخورهای متدین شنیده میشه
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۵
0
2
آقای جهرمی واقعا خوابی یا خودتو به خواب زدی؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۵
0
2
آره بابا تو که راست میگی؟
توی همین دو ساله مرغ از کیلویی 25 شده کیلویی 85

دیگه زیادی داری... میخوری. لااقل با قاشق بخور که قابل هضم باشه. رودل نکنی یه وقت
Sam
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۶:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۵
0
1
راضی به زحمت نبودیم.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۹:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۶
0
2
اروغ ناشتا زدی شیاد
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان