تاریخ انتشار: ۱۶:۰۶ - ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۲
دیدار وزیر صنعت، تجارت و سرمایه گذاری عمان با معاون اول رئیس جمهور

محمد مخبر: باید روابط اقتصادی را همپای روابط دوستانه دو کشور گسترش دهیم

معاون اول رییس جمهور روابط ایران و عمان را تاریخی و صمیمانه توصیف کرد و گفت: تهران برای ایجاد تحول در مناسبات تجاری خود با مسقط و ارتقاء سطح همکاری‌های اقتصادی فیمابین آمادگی کامل دارد.

محمد مخبر: باید روابط اقتصادی را همپای روابط دوستانه دو کشور گسترش دهیم

رویداد۲۴ محمد مخبر عصر امروز (یکشنبه) در دیدار «قیس بن محمد الیوسف» وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان، اظهار داشت: روابط اقتصادی دو کشور متناسب با مناسبات سیاسی ارتقاء پیدا نکرده که باید تلاش شود مناسبات اقتصادی نیز همپای روابط صمیمانه و دوستانه دو کشور گسترش یابد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به زمینه‌های متعدد همکاری دو کشور نظیر انرژی، صنعت، دارو و تجهیزات پزشکی، خاطرنشان کرد: ایران به پیشرفت‌های زیادی در حوزه‌های مختلف صنعتی دست پیدا کرده و آمادگی داریم همکاری‌های خود را در تمامی این زمینه با عمان ارتقاء دهیم.

وزیر صنعت، تجارت و توسعه سرمایه گذاری عمان نیز در این دیدار از عزم و اراده جدی کشورش برای تقویت روابط با ایران خبر داد و گفت: در این سفر از پیشرفت‌ها و دستاورد‌های صنعتی ایران شگفت زده شده‌ایم.

وی خواستار انعقاد موافقتنامه تجارت ترجیحی میان دو کشور شد و افزود: امیدوارم با سفر پادشاه عمان به ایران که در آینده نزدیک اتفاق خواهد افتاد، فصل جدیدی از روابط و مناسبات تجاری میان دو کشور گشوده شود.

برچسب ها: محمد مخبر
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان