تاریخ انتشار: ۱۰:۵۹ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲

محمدجواد حق شناس: قالیباف گل به خودی زد

به نظر می رسد قالیباف که به هرحال ریاست قوه مقننه را در اختیار خود می بیند، از مشورت مناسبی بهره نمی برد که این برای کسی که سمتِ بالایی در نظام دارد، اصلاً مناسب نیست.

قالیباف گل به خودی زد

رویداد۲۴ در حالی که کشور مملو از گرفتاری است و شرایط به مردم اجازه تاًمین حداقل‌ها را هم نمی‌دهد، رئیس مجلس که باید همهِ هم و غم اش را برای پیدا کردن راه‌های خروج از این دوره پرمانع به کار بگیرد، بعد از شش سال از اسحاق جهانگیری شکایت کرده و خواهان این است، معاون اول وقتِ ریاست جمهوری، پاسخگویِ سوالاتش در مناظره انتخاباتی آن روز‌ها باشد!

محمد جواد حق شناس، عضو سابق شورای شهر و فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به شکایت محمدباقر قالیباف از اسحاق جهانگیری درباره موضوعاتی که در مناظره‌های انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ مطرح شده بود، اظهار داشت: وقتی خبر شکایت قالیباف از جهانگیری را شنیدم، خیلی تعجب کردم. در واقع این شکایت رویکردی مطالعه شده و بر مبنای وضعیت جامعه نیست. چون فکر نمی‌کردم، سخنانی که برای مخاطبان چند میلیونی آنهم در فضای انتخاباتی مطرح و بار‌ها و بار‌ها دست به دست شده است، مورد بحث و شکایت قرار داده شود.

عضو حزب اعتماد ملی در ادامه گفت: البته برای جهانگیری توسط قالیباف و مشاورینش فرصت خوبی فراهم شده است. چرا که می‌تواند از این شکایت حداکثر بهره را بگیرد و در فضایی مبتنی بر کارشناسی مطالب ایشان در اختیار افکار عمومی قرار بگیرد و بی توجهی که در همان مقطع به این موارد ذکر شده بود، از جانب مقامات به نوعی جبران شود. به هرحال شخصی که در مظان سوال‌ها و ابهامات جدی‌ای در سال ۹۶ شد، حالا رئیس مجلس است. پس جامعه باید بداند، قالیباف می‌تواند پاسخی قانع کننده برای قانون داشته باشد یا خیر؟


بیشتر بخوانید: قالیباف به دنبال شکایت از جهانگیری است؟


او راجع به انگیزه احتمالی قالیباف از این شکایت تصریح کرد: به نظر می‌رسد قالیباف که به هرحال ریاست قوه مقننه را در اختیار خود می‌بیند، از مشورت مناسبی بهره نمی‌برد که این برای کسی که سمتِ بالایی در نظام دارد، اصلاً مناسب نیست. به هرحال اگر سخنان جهانگیری واجد حقیقت نبودند، چرا همان شش سال پیش اعتراض یا شکایتی نشد؟ باید از ایشان و مشاورانش پرسید که این تصمیم بر اساس چه مبنا و دلیلی صورت گرفته است؟ به هرحال این برای مردم سئوال است که در شرایط پرمشکل فعلی، رئیس مجلس به چه دلیل این بحث شخصی را بعد از شش سال باز کرده است. این نوعی گل به خودی است.

وی توضیح داد: البته کشور در سال منتهی به انتخابات به سر می‌برد و از آنجایی که قالیباف در فکر تمدید دوره نمایندگی و حتی تکرار ریاست بر مجلس است، این رفتار به به طور آشکاری به نفع اش نیست. بالاًخره ایشان در جایگاه ریاست قوه است و شاید خیلی متوجه این امر نبوده است که این شکایت نه تنها برایش منفعتی ندارد، بلکه در سال انتخابات برای اسحاق جهانگیری و به خصوص حسن روحانی و همینطور طرفداران احمدی نژاد که از مخالفان سرسخت قالیباف هستند، فرصتی فراهم کرده است تا از این اقدام بهره بگیرند.

منبع: نواندیش

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: قالیباف
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان