تاریخ انتشار: ۱۳:۲۶ - ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

سقوط سنگین بورس

بورس در معاملات ۱۰ خرداد ماه ۱۴۰۲ با ریزش ۱۷۳۸۲ واحدی به کار خود خاتمه داد. شاخص کل در پایان معاملات امروز روی کانال ۲ میلیون و ۲۷۱ هزار و ۴۵ واحدی قرار گرفت.

سقوط سنگین بورس

رویداد۲۴ بورس  بهار سال جدید را با پتانسیل رو به رشد آغاز کرد و به سهامداران نوید روزهایی صعودی را داده است. در فروردین و اردیبهشت سال جاری روند بازار و شاخص کل صعودی ادامه یافت و سهامداران را به روند بازار امیدوار کرد. در هفته های آخر اردیبهشت ماه ورق برگشت و شاخص کل با ریزش و اصلاح شدیدی روبرو شد که در واکنش به این اتفاق مدیران بورسی این روند را طبیعی می دانند. وضعیت خرداد ماه بورس نیز متعادل پیش می‌رود. البته خبرهای حاشیه ای هم در زمینه سیاست و هم مصوبات دولت همچنان اثربخش و تاثیرگذار بر روند معاملات است.

برخی از مردم بر این باورند، سرمایه وارد شده به بورس باید سودآور باشد اما این انتظار کاملا دور از منطق است. بر همین اساس به افراد توصیه می‌شود، قبل از ورود به بازارهای مالی نسبت به ضرر و زیان احتمالی در بازار اطلاعات لازم را کسب نمایند و بعد با نگاهی باز و دور اندیش وارد بورس شوند.

بورس معاملات آخرین روز معاملاتی هفته را با ریزش نسبی آغاز کرد در ادامه این حجم از ریزش افزایش یافت، طوریکه در میانه بازار به ریزش بالای ۱۰ هزار واحدی رسید. نمادهای بورسی فارس، فولاد، شپنا، شبندر، اخابر، فملی و خودرو با تاثیرات مثبت و منفی موجب ریزش نسبی شاخص کل شدند. براساس نظر کارشناسان روند بازار خنثی و متعادل است و تک سهم‌هایی از هر گروه امکان رشد را دارند.

نمای پایانی نقشه بازار بورس ۱۰ خرداد ۱۴۰۲

سقوط سنگین بورس

شاخص هم وزن بورس امروز در نخستین ساعت معاملات با ریزش نسبی روبه‌رو شد در ادامه نیز  روند  ریزش افزایشی شد تا با ریزش ۸۳۸۴ واحدی به ۷۶۵ هزار و ۵۰۸ واحدی رضایت دهد.

شاخص-کل

در پایان معاملات بازار امروز شاخص کل در نهایت با ریزش بیش از ۱۷ هزار واحد به کار خود پایان داد. ارزش بازار در پایان معاملات امروز ۸۳,۶۲۹,۲۹۹.۸۴۱ میلیارد ریال، ارزش معاملات ۷۹,۰۸۴.۶۷۳ میلیارد ریال و حجم معاملات ۱۰.۷۵۰ میلیارد سهم است.

نمادهای تاثیرگذار بر شاخص کل فرابورس در معاملات امروز وسپهر، خاور، زاگرس، آریا، دی، شگویا و سمگا هستند.

نمادهای-بورسی

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: بازار بورس
نظرات شما
پیشخوان