تاریخ انتشار: ۱۴:۳۹ - ۰۵ تير ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر

قیمت هر کیلوگرم دام زنده برای عید قربان چند؟

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ایران اظهار داشت: وضعیت بازار دام آرام است و نیاز مردم برای قربانی دام در عید قربان با تمهیدات وزیر جدید جهاد کشاورزی و همراهی دامداران تامین شده است.

قیمت هر کیلوگرم دام زنده برای عید قربان چند؟
رویداد۲۴ مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ایران گفت: دام زنده برای عید قربان امسال نرخ مصوبی ندارد و به صورت عرضه و تقاضا به فروش می‌رسد، اما بر اساس توافق انجام شده قیمت هر کیلوگرم گوسفند نر بره ۱۷۰ هزار تومان تعیین شده است.

به گزارش تسنیم، مجتبی عالی مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ایران اظهار داشت: وضعیت بازار دام آرام است و نیاز مردم برای قربانی دام در عید قربان با تمهیدات وزیر جدید جهاد کشاورزی و همراهی دامداران تامین شده است.

وی افزود: براساس توافق انجام شده قیمت هر کیلوگرم گوسفند نر بره زنده در عید قربان ۱۷۰ هزار تومان است که در مراکز عرضه دام به صورت بهداشتی ذبح و به فروش می‌رسد.

مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ایران ادامه داد: در سال جاری نرخ مصوبی برای فروش دام زنده با وزارت جهاد کشاورزی توافق نشده و نرخ بر اساس عرضه و تقاضا تعیین شده است.

وی تصریح کرد: در کشور‌های غربی در ایام عید قیمت‌ها کاهش می‌یابد، اما در کشورمان در ایامی مانند ماه رمضان و عید قربان که تقاضا افزایش می‌یابد شاهد افزایش قیمت هستیم.

وی با اظهار امیدواری برای افزایش تولید و عرضه دام زنده به بازار تا ۴ ماه آینده اظهار داشت: قیمت نهاده‌های دامی پایین آمده و به صورت مدت دار در اختیار دامداران قرار می‌گیرد و دام آن‌ها به صورت توافقی خریداری می‌شود بنابراین قابل پیش بینی است که قیمت دام و گوشت قرمز کاهش یابد.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
France
|
۱۵:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۴/۰۵
0
0
اولا مردم توان خریدمرغ راندارن چه رسد گوسفند دوما الان درمازندران گوسفند ازقیمت کیلویی ۲۰۰هزار تا۲۲۰هزارمی باشد این قیمت ۱۷۰هزاری دولت مثل قیمت مرغ است که قیمت دولتی ۶۳هزارراکردن ۷۳هزار ولی الان قیمت درمازندران از۱۰۰تا۱۲۰هزارمی باشد واقعا به این دولت شش کلاسه های پرمدعا که نمی توانند دوقلم کالا ی اساسی ملت راتنظیم قیمت کنند وبدست ملت برسانند عرضه انراندارند ایابهترنیست گورشان راگم کنند
نظرات شما