تاریخ انتشار: ۱۶:۱۷ - ۱۰ تير ۱۴۰۲
با حضور دو ساعته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران انجام شد؛

معاون اول رئیس جمهور از بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی الکامپ بازدید کرد

معاون اول رئیس جمهور صبح امروز (پنجشنبه) با حضور دو ساعته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران از بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی الکامپ (الکترونیک، کامپیوتر، تجارت الکترونیک) بازدید کرد.

معاون اول رئیس جمهور از بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی الکامپ بازدید کرد

رویداد۲۴ محمد مخبر در این بازدید که با همراهی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد، با حضور در سالن‌ها و غرفه‌های مختلف این نمایشگاه با توضیحات مسئولان مربوطه از جدیدترین دستاوردها، فن آوری ها، خدمات شرکت‌های دانش بنیان، ارتباطاتی و فعالان اقتصاد دیجیتال و تجارت الکترونیک مطلع شد.

معاون اول رئیس جمهور در بازدید از سالن‌های مختلف نمایشگاه الکامپ پس از شنیدن مشکلات و موانع فعالیت این شرکت‌ها و با تاکید بر اینکه شرکت‌های فعال در اقتصاد دیجیتال و تجارت الکترونیک نقش کلیدی در رفع نیاز‌های کشور دارند، دستورات لازم را برای رفع موانع بویژه در گرفتن سهم بازار داخلی و صدور محصولات به بازار‌های بین المللی صادر کرد.

همچنین مخبر در حاشیه بازدید از نمایشگاه الکامپ و در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت‌های بسیار زیاد شرکت‌های دانش بنیان و اقتصاد دیجیتال داخلی در حل مشکلات کشور، تاکید کرد: ظرف چند سال آینده ۶۰ درصد GDP اقتصاد کشور‌های دنیا را اقتصاد دیجیتال و تجارت الکترونیک تشکیل می‌دهد.

وی ادامه داد: از مزیت‌های جدی و اساسی برای توسعه کشور نیرو‌های جوان و نخبه، خلاق، با جسارت و با اعتماد به نفس بالا در حوزه اقتصاد دیجیتال هستند که عزم راسخ دولت سیزدهم در بیشترین استفاده و حمایت و پشتیبانی از آن‌ها است.

معاون اول رئیس جمهور ضمن تاکید بر رفع مشکلات و موانع فعالان اقتصادی حوزه فناوری‌های نوین، دیجیتالی و اینترنتی تصریح کرد: در دولت مصوب شده تا همه دستگاه‌های دولتی موظف به تهیه پیوست دانش بنیان شوند.

 مخبر با تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش بنیان و اقتصاد دیجیتال هرگاه در هر حوزه‌ای بویژه نفت، صنعت و کشاورزی بکارگیری شدند، یک میانبر برای پیشرفت بوده اند، افزود: باید با کمک وزارت ارتباطات و ساماندهی و ایجاد یک ساختار و کانون برای فعالان این حوزه زمینه‌ای مهیا شود تا بتوان مرتب مشکلات آن‌ها را رصد، پیگیری و حل کرد.

گفتنی است بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی الکامپ از ۴ تا ۷ تیرماه با حضور شرکت‌های داخلی و خارجی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برپاشده است.

برچسب ها: محمد مخبر
نظرات شما