تاریخ انتشار: ۱۱:۴۲ - ۱۹ تير ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۱ نظر

لایحه حجاب‌وعفاف اصلاح شد

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: اصلاحات خوبی در لایحه عفاف و حجاب قوه قضائیه صورت گرفته است.

لایحه حجاب‌وعفاف اصلاح شد
رویداد۲۴ محمدحسین طاهری آکِردی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در اولین همایش بزرگ حامیان عفاف و حجاب استان البرز، فرهنگ شرقی را فرهنگ عفاف و حجاب دانست و تأکید کرد که در تمام مکاتب شرقی حجاب وجود دارد و برهنگی تنها در فرهنگ غربی بوده است.

به گزارش مهر، وی با بیان این‌که زن ایرانی همواره در طول تاریخ عفیفه بوده است، عنوان داشت: اسلام به مفهوم عفاف و حیا قدرت بخشید، به آن مبانی فکری داد و در عرصه عمل آن را پرورش داد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور چادر را هدیه ایرانیان به اسلام دانست و گفت: چادر در هویت ملی ایرانی‌ها وجود دارد.

وی حجاب را مسأله شرعی، عقلی و تاریخی برشمرد و بیان داشت: نبود حجاب سبب ولنگاری جامعه شده و در نهایت زوال خانواده را در پی دارد.

حجت‌الاسلام طاهری آکِردی با تأکید بر این‌که تمام تلاش دشمن نشان دادن حجاب به عنوان امر فردیست، بیان کرد: دشمن نمی‌پذیرد زن محجبه در عرصه‌های مختلف به موفقیت برسد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، حوادث سال ۱۴۰۱ را کار برنامه‌ریزی شده و ترکیبی عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: این موضوع اتفاق ساده‌ای نبود و دشمن در آن از تمام ظرفیت اپوزیسیون برای ضربه زدن به نظام بهره برد.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود با بیان این‌که بحمدلله اصلاحات خوبی نسبت به لایحه عفاف و حجاب قوه قضائیه در کمیسیون قضائی و فرهنگی مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است، گفت: شخص رئیس جمهور نیز نسبت به لایحه نخست انتقاد‌هایی داشتند.

وی اضافه کرد: لایحه‌ای که نخست ارسال شد نتوانست دغدغه دغدغه‌‎مندان، خانواده شهدا و متدینین را برطرف کند. ولی بحمدالله اصلاحات خوبی در آن صورت گرفت و به قوامی رسید و مطالبه ما این است آنچه اصلاح شده در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح و رأی بیاورد.

طاهری آکِردی، ملت ایران را ملتی پاکدامن دانست و با اشاره به این‌که مردم هنجارشکنی و خودنمایی را نمی‌پذیرند، بیان داشت: حداقل توقع ما از دستگاه‌ها و مسئولان این است به آنچه در قانون درباره عفاف و حجاب آمده پایبند باشند.

وی با یادآوری این موضوع که امر به معروف و نهی از منکر تنها مرتبط با عرصه عفاف و حجاب نمی‌باشد، مقابله با تبعیض، بی عدالتی، حقوق‌های نجومی و همچنین محرومیت‌زدایی و… را از جمله عرصه‌های فریضتین برشمرد و گفت: این‌ها از مطالبات جدی و عمومی ستاد امر به معروف است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با تأکید بر اینکه مطالبه‌گری نباید به تضعیف نظام بی انجامد، عنوان کرد: ستاد از مطالبه گران قانونمند حمایت می‌کند.

وی افزود: البته میان امر به معروف و مطالبه‌گری تفاوت وجود دارد، امر به معروف اعم از مطالبه‌گری است. فریضتین باید در قالب امت صورت گیرد تا منجر به حکمرانی متعالی شود.

این مقام مسئول با اشاره به این‌که تشکل‌ها باید مطالبه‌گر باشند و وظیفه ستاد امر به معروف و حاکمیت حمایت از آن‌هاست، گفت: بالاترین مطالبه‌گر در نظام شخص حضرت آقا است که در گفتار، رفتار و سخنرانی انجام می‌دهند.

طاهری آکِردی در پایان سخنان خود با اشاره به بازداشت جمعی از مطالبه‌گران در تهران اظهار کرد: دادستان کل فردی مذهبی و انقلابی هستند درخواست ما از ایشان ایجاد تدابیری برای آزاد کردن مطالبه‌گران است.

وی افزود: شاید ما نیز به روش این مطالبه‌گران نقد داشته باشیم و این روش مناسب نظام نباشد، ولی اصل مطالبه آن‌ها صحیح است، درخواست آن‌ها مقابله با بی‌حجابی و هنجارشکنی است، هر چند شاید روششان صحیح نباشد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور بیان داشت: مردم می‌پرسند چرا بی‌حجاب‌ها آزادانه در جامعه باشند و مطالبه‌گر حجاب در بازداشت؟! شاید روش مطالبه‌گری مناسب نبوده، اما اصل این مطالبه قابل دفاع است. امیدواریم دادستان محترم مساعدت لازم را در آزادی این افراد داشته باشند.

منبع: مهر
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: حجاب اجباری
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۴/۱۹
2
0
بدعت در دین است. بترسید از خدا. حلال خدا را حرام نکنید. حلال و حرام فقط آن چیزی است که خداوند مقرر کرده. از علی (ع) بیاموزید و به ایشان اقتدا کنید که فرمودند: «مومن کسی است که حلال خدا را هم اکنون حلال، و حرام خدا را هم اکنون حرام بشمارد و آنچه را مردم با بدعتها تغییر دادند چیزی از حرام را حلال نمی کند، زیرا حلال همان است که خدا حلال کرده و حرام همان چیزی است که خدا حرام شمرده است.»
نظرات شما