تاریخ انتشار: ۱۴:۰۷ - ۰۲ مرداد ۱۴۰۲
درخواست شورای شهر تهران از وزیر راه؛

خط راه آهن تهران - اهواز زیرزمینی می‌شود

بنا بر اعلام رئیس کمیسیون سلامت محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران، نامه اعضای شورای شهر به وزیر راه و شهرسازی برای زیرزمینی کردن مسیر ریلی راه‌آهن تهران- اهواز ارایه شد.

خط راه آهن تهران - اهواز زیرزمینی می‌شود

رویداد۲۴ به گزارش ایسنا؛ در این نامه که توسط دفتر مهدی پیرهادی در اختیار خبرنگاران قرار گرفت، آمده است: احتراما همانگونه که استحضار دارید با عنایت به نظر بسیاری از صاحبنظران و متخصصان حوزه حمل و نقل در سراسر دنیا، حمل و نقل ریلی به دلایل مختلفی از جمله ایمنی بالا در حمل مسافر، کاهش آلودگی های زیست محیطی، کاهش مصرف سوخت، افزایش ظرفیت حمل مسافر حمل و جابجایی انبوه و حجیم بار در مسیرهای طولانی در مقایسه با حمل و نقل جاده ای، به عنوان یک شیوه منتخب در این حوزه به شمار می‌رود.

اعضای شورا در این نامه می افزایند: لیکن علیرغم مزایای بی شمار آن متاسفانه مجاورت حریم راه آهن در نقاط مسکونی به ویژه در شهرها که از تراکم جمعیت بالایی برخوردار هستند منجر به بروز چالش‌های متعدد در زمینه آلودگی‌های زیست محیطی و بهداشتی مخاطرات ایمنی و مشکلات اجتماعی خواهد شد. با عنایت به موارد مطروحه کلانشهر تهران با گسترش پهنه‌های شهری و افزایش جمعیت در مناطقی در مجاورت حریم راه آهن به ویژه راه آهن تهران - اهواز با چالش ها و مسائل مختلفی مواجه شده و همین امر زمینه نارضایتی ساکنان را به وجود آورده است.


بیشتر بخوانید: ساخت تراموا در تهران منوط به مصوبه شورا است


بر اساس گزارش دفتر این عضو شورای شهر تهران، اعضای شورای اسلامی شهر تهران در این نامه تاکید کرده‌اند: در این راستا مزید امتنان است در جهت حفظ سلامت شهروندان و رعایت حقوق عامه دستور فرمائید ترتیبی اتخاذ گردد تا نسبت به زیرزمینی کردن این مسیر ریلی اقدام مقتضی را معمول کنند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: شورای شهر تهران
نظرات شما