تاریخ انتشار: ۰۹:۴۳ - ۰۴ مرداد ۱۴۰۲

افزایش دما به شمال کشور هم سرایت کرد

بنا بر اعلام رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا دما در شمال کشور افزایش یافت

افزایش دما به شمال کشور هم سرایت کرد

رویداد۲۴ به گزارش ایسنا؛ صادق ضیاییان افزود: در پنج روز آینده در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، برخی نقاط هرمزگان و جنوب کرمان رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید، موقت، گاهی گردوخاک پیش بینی می. شود. شدت بارش در این مناطق در روز چهارشنبه (۴ مردادماه) خواهد بود.

وی اضافه کرد: چهارشنبه در برخی نقاط استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، استان‌های ساحلی خزر و خراسان شمالی، پنجشنبه (۵ مردادماه) در ارتفاعات البرز مرکزی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، جمعه (۶ مردادماه) در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات اردبیل و شنبه و یکشنبه (۷و ۸ مردادماه) در برخی نقاط شمال غرب و استان‌های ساحلی خزر رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: طی پنج روز آینده برای مناطقی از شمال شرق و شرق و در دو روز آینده در بخش‌هایی از مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی در بعضی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: پنجشنبه و جمعه در اردبیل و استان‌های ساحلی خزر افزایش دما رخ خواهد داد. دریای خزر نیز چهارشنبه مواج می‌شود.

ضیاییان در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۶ مرداد) قسمتی ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه (۶ مرداد) صاف، تا قسمتی ابری، در بعضی ساعت‌ها غبار رقیق و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۳۰ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما