تاریخ انتشار: ۱۵:۱۹ - ۰۵ مرداد ۱۴۰۲

دمای هوای تهران کاهشی می‌شود

بنا براعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، وضعیت جوی این استان، قسمتی ابری همراه با وزش باد و همراه با کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود.

دمای هوای تهران کاهشی می‌شود

رویداد ۲۴: به گزارش ایسنا؛ بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگو‌های پیش‌بینی عددی وضعیت جوی استان تهران طی امروز و فردا (۵ و ۶ مرداد) آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد برای امروز در ارتفاعات و نیمه‌جنوبی گاهی وزش باد شدید و در نواحی مستعد احتمال خیزش موقت گردوخاک با امکان انتقال گردو غبار از استان‌های مجاور و کاهش موقت کیفیت هوا و دید افقی و در ارتفاعات شمال شرق گاهی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

برای روز‌های شنبه و یکشنبه با افزایش ناپایداری‌های فصلی در اکثر نواحی استان گاهی وزش باد شدید، در نیمه‌جنوبی گاهی خیلی شدید و در نیمه‌شمالی استان افزایش ابر و در ارتفاعات به‌ویژه ارتفاعات شمال شرق گاهی رگبار و رعد و برق مورد انتظار است.
لازم به ذکر است طی امروز و فردا عدم تغییرات محسوس و برای روز‌های شنبه و یکشنبه (۷ و ۸ مرداد) کاهش نسبی و جزیی دمای بیشینه (روزانه) پیش بینی می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای ۴۱ درجه سانتیگراد گرمترین ایستگاه‌های استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده‌اند.

آسمان تهران فردا (۶ مردادماه) صاف تا کمی ابری، در بعضی ساعت‌ها غبار رقیق و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۴۰ درجه سانتیگراد و طی شنبه (۷ مردادماه) کمی ابری در بعضی ساعت‌ها غبار رقیق، به‌تدریج افزایش ابر و افزایش باد و گاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: دمای هوای تهران
نظرات شما