تاریخ انتشار: ۱۹:۳۲ - ۰۹ مرداد ۱۴۰۲

هشتمین تولد اتریوم؛ اگر در آن زمان اتریوم می‌خریدیم چه اتفاقی می‌افتاد؟

امروز هشت سال از راه‌اندازی شبکه اتریوم می‌گذرد، جامعه کریپتو گرد هم آمده است تا هشتمین سالگرد تولد شبکه اتریوم را جشن بگیرد.

هشتمین سالگرد تولد اتریوم/ اگر در آن زمان اتریوم می‌خریدیم چه اتفاقی می‌افتاد؟

رویداد۲۴ حسین عسکری؛ در ۳۰ ژوئیه ۲۰۱۵، استفان توآل، رئیس سابق بنیاد اتریوم، یک پست وبلاگی نوشت و رسماً اعلام کرد که شبکه اتریوم راه اندازی شده است.

او در آن موقع نوشت: رویای یک کامپیوتر جهانی ضد سانسور که هر کسی می‌تواند آن را برنامه‌ریزی کند، اکنون یک واقعیت است.

Picture2

(اسکرین شات پست وبلاگ از استفان توآل)

هشت سال بعد، اتریوم و ارز بومی آن اتر رشد کرد و به دومین دارایی بزرگ رمزنگاری موجود تبدیل شد و ارزش بازار آن به ۲۲۵ میلیارد دلار رسید و بیش از ۱۹۰۰ توسعه دهنده فعال ماهانه دارد.

۸ سال رشد بی توقف

اعضای جامعه رمزارز این مناسبت را با به اشتراک گذاشتن خاطرات خوش و نگاهی به قیمت‌ها، توسعه و رشد کلی آن از زمان آغاز به کار جشن گرفتند.

رایان شان آدامز، اشاره کرد که شبکه اتریوم طبق گزارشات دارای ۴۰۰ میلیارد دلار ارزش تضمین شده، ۳.۶ میلیارد دلار سود سالانه و در مجموع ۱۷.۸ میلیون بلوک دارایی دیجیتال است.

Picture3

چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس، با بهانه سالگرد تولد شبکه اتریوم به عنوان فرصتی برای یادآوری خاطرات، توییتی را در X منتشر کرد که در آن زمان اقامت ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم در توکیو در ماه‌های منتهی به راه‌اندازی اتریوم را بازگو کرد.

چانگ پنگ ژائو گفت که بوترین در آن زمان در مورد اتریوم بدون توقف صحبت می‌کرد و در مورد از دست دادن خرید اتریوم در ابتدا شوخی کرد.

چانگ پنگ ژائو گفت؛ اگر در آن زمان اتریوم می‌خریدم، شاید نیازی به راه‌اندازی باینننس نداشتم، چه کسی می‌داند آینده چه اتفاقی می‌افتد؟

Picture4

ماکسیمالیست بیت‌کوین اودی ورتایمر، این مناسبت را با طنز جشن گرفت و از شبکه اتریوم به عنوان زنجیره جانبی بیت‌کوین یاد کرد.

Picture5

 

اتریوم توسط تعدادی از چهره‌های برجسته، به ویژه ویتالیک بوترین، همراه با چارلز هاسکینسون، گاوین وود، جوزف لوبین و آنتونی دی ایوریو تأسیس شد.

با اجازه دادن به توسعه دهندگان برای ایجاد قراردادهای هوشمند و ساخت برنامه‌های کاربردی جدید مبتنی بر بلاک چین، اتریوم در اواخر سال ۲۰۱۷ با انفجار پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi)  به رونق زیادی دست یافت.

Picture6

بیش از یک سال پس از تابستان دی‌فای در سال ۲۰۲۰، اتریوم  در ۱۰ نوامبر ۲۰۲۱ به بالاترین قیمت خود یعنی ۴۸۷۸ دلار رسید.

Picture7

(نمودار قیمت اتریوم از زمان ایجاد شبکه اتریوم)

اخیراً، علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال شاهد اجرای موفقیت آمیز ارتقاء ادغام یا (Merge ) در ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۲ بودند، که شاهد انتقال شبکه از اثبات کار به مکانیسم اجماع اثبات سهام بود.

بروزرسانی ادغام باعث کاهش مصرف انرژی شبکه و سهام‌گذاری یا استیکینگ رمزارز در شبکه اتریوم برای اعتباردهندگان و سرمایه‌گذاران شد.

برچسب ها: ارز دیجیتال
نظرات شما