تاریخ انتشار: ۱۲:۱۱ - ۱۱ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۳ نظر

استیضاح وزیر کشور به کجا رسید؟

معاون پارلمانی رئیس جمهوری درباره این‌که آیا به عنوان معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در خصوص استیضاح وزیر کشور با مجلس رایزنی داشته یا خیر، بیان کرد: خود وزارت کشور با مجلس در تعامل و ارتباط است و بعد از تعطیلات مجلس باید ببینیم چه تصمیماتی گرفته می‌شود.

استیضاح وزیر کشور به کجا رسید؟
رویداد۲۴ محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور تاکید کرد: در مورد لایحه‌ای که دولت به مجلس داده اگر نمایندگان بخواهند از دستور خارج شود و یا مسکوت گذاشته شود، حتما موافقت دولت را می‌خواهد که معاون پارلمانی یا وزارتخانه مربوطه می‌آید و نظر دولت را می‌گوید.

به گزارش ایلنا، محمد حسینی، درباره مسکوت ماندن لایحه تشکیل وزارت بازرگانی گفت: نمایندگان بر اساس آیین‌نامه داخلی خود مجلس، در مورد طرح‌ها می‌توانند این اقدام را کنند مثلا یک طرح را نمایندگان داده‌اند یک عده می‌توانند امضا کنند و مسکوت بگذارند، اما در مورد لایحه‌ای که دولت داده اگر بخواهند از دستور خارج شود و یا مسکوت گذاشته شود، حتما موافقت دولت را می‌خواهد که معاون پارلمانی یا وزارتخانه مربوطه می‌آید و نظر دولت را می‌گوید، نظر شخص خود را اعلام نمی‌کند تا الان هم تغییری در این مساله ایجاد نشده است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور تاکید کرد: در این مورد هم کلیات تصویب شده است و الان در کمیسیون اجتماعی است که فقط در مورد اختیارات و وظایف این وزارتخانه رسیدگی‌های لازم را می‌کند. یک ابهامی هم بوده در بخشی که گفته شده «سایر وزارتخانه‌ها» و قرار شده این را تعیین کنند و دیگر مساله دیگری وجود ندارد.

وی در خصوص استیضاح وزیر کشور عنوان کرد: اتفاق جدیدی رخ نداده البته هفته پیش نامه‌ای را در سایت خانه ملت گذاشتند که مثلا جمعی از نمایندگان در این خصوص نامه‌ای نوشته‌اند که بعدا آن را برداشتند چیز جدیدی هم نبود.


بیشتر بخوانید: جدال برای تصاحب مجلس/ چرا یک جریان نمی‌خواهد پای وزیر کشور به مجلس باز شود؟


حسینی درباره این‌که آیا به عنوان معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در خصوص این استیضاح با مجلس رایزنی داشته یا خیر، بیان کرد: خود وزارت کشور با مجلس در تعامل و ارتباط است و بعد از تعطیلات مجلس باید ببینیم چه تصمیماتی گرفته می‌شود.

وی در خصوص این‌که برخی از نمایندگان عنوان می‌کنند وزرای دولت استعفاء می‌دهند تا کارشان به استیضاح نکشد و به مجلس نیایند، اظهار داشت: تعداد قابل توجهی بر این نظر هستند که اگر دولت تصمیمی دارد خودش اقدام کند، اگر نظر آن‌ها جلب نشد آن زمان که نظرشان جلب نشد سراغ ابزار‌های نظارتی خودشان می‌روند.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور یادآور شد: در گذشته هم همین بود، مثلا نسبت به برخی از وزرا انتقاداتی بود خود دولت اقدام کرد و دیگر نیازی نبود نمایندگان اقدام کنند.

منبع: ایلنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: وزیر کشور
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۱
0
1
ترو ی ست
Jam
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۱
0
1
نمایندگان محترم طیف های خاص ، شما به دو دلیل در مورد استیضاح وزیر کشور دارید واسه ملت قُپی می آیید
۱ -سردار وحیدی هم یک سپاهی و از خودتون هست.
۲-به همین دلیل سپاهی بودنش جرات نمی کنید استیضاحش کنید.
میگید نه؟خواهیم دید.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۷:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۵/۱۱
0
0
درست گفته دوست مون ، مملکت دست سپاهی هاست مجلس جرات نمیکنه استیضاح کنه
نظرات شما