تاریخ انتشار: ۱۴:۴۹ - ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

حرف آخر بقای سرمربی تیم ملی را تاج زد

بازه زمانی قرارداد امیر قلعه نویی ماجرای تازه‌ای را در فوتبال کشورمان باز کرده و بحث‌های عجیبی در این باره به وجود آورده است.

حرف آخر بقای سرمربی تیم ملی را تاج زد

رویداد۲۴ خبرورزشی نوشت: ماجرای مدت زمان قرارداد امیر قلعه‌نویی با فدراسیون فوتبال برای حضور در تیم ملی، به محل مناقشه تبدیل شده است.

در این باره حرف و حدیث‌های زیادی به گوش می‌رسید، اما حرف آخر را مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال زد و گفت قلعه‌نویی تا جام جهانی سرمربی تیم ملی است.

با همه این حرف‌ها به نظر می‌رسد ما همچنان دنبال کوبیدن آب در هاون هستیم و عجیب است پی مسائلی می‌رویم که گره‌ای از مشکلات فعلی فوتبال کشور باز نمی‌کند. آیا مسئله تیم ملی که بر اساس شهادت تاریخ، قهرمان جام ملت‌های آسیا نمی‌شود و از گروهش در جام جهانی صعود نمی‌کند، مدت زمان قرارداد قلعه‌نویی است؟

پاسخِ صریح و شفاف یک «نه» بلند است، اما این ماجرای به‌ظاهر پیچیده به سادگی حل و فصل می‌شود؛ چرا که اگر در جام ملت‌های آسیا نتایج خوبی بگیریم، اصلا اگر دستمان به جام برسد یا به فینال این رقابت‌ها صعود کنیم، کدام قدرتِ مطلق در فوتبال ایران جرات می‌کند به قرارداد قلعه‌نویی و مدت زمانش جسارت کند؟

قلعه‌نویی یا هر مربی دیگری در جام ملت‌ها نتیجه بگیرد، اتوماتیک‌وار سرمربی تیم ملی در مقدماتی جام جهانی است؛ با قرارداد بی‌قرارداد، این مسئله از حالت کلاف سردرگم بیرون می‌آید و هیچ‌کس هم نمی‌تواند ادعا کند سرمربی موفق تیم ملی ایران در جام ملت‌های آسیا نباید هدایت تیم را در جام جهانی بر عهده بگیرد؛ در واقع هیچ‌کس چنین جسارتی پیدا نمی‌کند!

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
نظرات شما