تاریخ انتشار: ۱۱:۰۳ - ۱۸ مرداد ۱۴۰۲

عضو کمیسیون امنیت ملی: استیضاح وزیر کشور منتفی می‌شود

​ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: وزیر کشور موثرترین و کارآمدترین عضو کابینه دولت سیزدهم است.

عضو کمیسیون امنیت ملی: استیضاح وزیر کشور منتفی می‌شود

رویداد۲۴ یعقوب رضازاده با بیان اینکه عده معدودی از نمایندگان مجلس، طرح استیضاح وزیر کشور را امضا کرده‌اند، گفت: فعلا موضوع استیضاح منتفی شده و بحث استیضاح جزو برنامه‌های مجلس شورای اسلامی نیست.

وی اظهار کرد: استیضاح وزیر کشور فعلا در دستور کار مجلس قرار نگرفته و امیداوریم آن تعداد از نمایندگان معدودی که ظاهرا استیضاح را در برنامه خود قرار داده‌اند آن را منتفی کنند البته حتما استیضاح انجام نمی‌شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این برهه حساس زمانی و قرار گرفتن در آستانه پیاده روی اربعین امیدواریم استیضاحی صورت نگیرد.

ماجرای تقاضای استیضاح وزیر کشور به نامه معاون سیاسی و رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور برمی گردد که از استانداران و فرمانداران درخواست شده بود با توجه به قرار گرفتن در سال پایانی مجلس که انتخابات نیز در اسفند امسال برگزار می‌شود، به جهت ایجاد عدالت تبلیغاتی میان داوطلبان ورود به مجلس، دستگاه‌های اجرایی استان‌ها در برنامه‌های دولتی و افتتاح پروژه‌های عمرانی از نمایندگان مردم آن شهر یا استان در مجلس دعوت نکنند.

با این حال به گفته محمد باقر قالیباف رئیس مجلس، بند‌های ۲، ۴، ۶ و ۷ این بخشنامه که مربوط به موارد مذکور بود، با دستور وزیر کشور از بخشنامه انتخاباتی حذف شد؛ اما برخی نمایندگان مجلس علی رغم برطرف شدن علت اعتراض آنها، همچنان بر استیضاح وزیر کشور اصرار دارند.

منبع: ایرنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: وزیر کشور
نظرات شما