تاریخ انتشار: ۱۸:۰۶ - ۱۹ مرداد ۱۴۰۲

بزرگترین اپراتور تلفن همراه ۲۹ ساله شد

امروز پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۲ «ارتباطات سیار» کشور ۲۹ ساله شد وبزرگترین اپراتور تلفن همراه ایران که ۱۹ مرداد ۱۳۷۳ باواگذاری چهار سیمکارت به کارکنان نهاد ریاست جمهوری، رسماً عرضه سیمکارت را آغاز کرد.

بزرگترین اپراتور تلفن همراه ۲۹ ساله شد

رویداد ۲۴ اپراتور تلفن همراه اکنون بیش از ۱۰۰ میلیون مشترک دارد.

بهره برداری از نخستین فاز شبکه تلفن همراه کشور در مرداد سال ۱۳۷۳ در شهر تهران با ۲۴ ایستگاه رادیویی و با ظرفیت ۹۲۰۰ شماره آغاز شد.

به دنبال استقبال مردم، شرکت مخابرات ایران درصدد گسترش پوشش آن از تهران به کل کشور بر آمد و در ادامه این برنامه، هیات وزیران بنا به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اساسنامه شرکت ارتباطات سیار را با سرمایه ۲۰۰۰ میلیارد ریال تصویب کرد و تمامی وظایف امور ارتباطات سیار شرکت مخابرات ایران به شرکت ارتباطات سیارایران واگذار شد.

در حال حاضر که ضریب نفوذ تلفن همراه به ۱۷۳ درصد رسیده است، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) به زعم سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و گزارش شاخص‌های آماری بخش ICT در سال ۱۴۰۲، با در اختیار داشتن بیش از ۵۳ درصد «سهم بازار» رقابتی ارتباطات سیار، به عنوان «اپراتور غالب» کشور شناخته می‌شود.

با گذشت ۲۹ سال از برقراری اولین تماس موبایلی در کشور، حجم کل مکالمات شبکه سیار در بازه زمانی فصل بهار ۱۴۰۲ به حدود ۸۲ میلیارد رسیده و تعداد کل پیامک‌ها از ۱۱۶ میلیارد گذشته است که سهم بازار همراه اول از مکالمه ۶۷ درصد و از پیامک ۸۲ درصد است

ثبت این رکورد‌ها در شبکه ارتباطی کشور برگرفته از توسعه زیرساخت‌ها در اقصی نقاط کشور بوده به گونه‌ای که در حال حاضر حدود ۴۵ هزار روستای کشور تحت پوشش شبکه ارتباطی همراه اول است.

این در حالی است که فرکانس شبکه اپراتور اول تلفن همراه کشور راه‌های مواصلاتی شهری و استانی را هم در برگرفته و مردم در حدود ۸۳ هزار کیلومتر از جاده‌های کشور بدون هیچ نگرانی امکان برقراری ارتباط با تلفن همراه را دارند.

نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور با توسعه نسل‌های نوین ارتباطی و بسط دامنه سرویس دهی نسل‌های ۳G و ۴G به شهر‌ها و روستا‌های کشور و در مجموع با احتساب خدمات نسل پایه توانسته به پوشش جمعیتی ۹۷ درصدی دست یابد.


بیشتر بخوانید: بهره‌برداری از دو پروژه آبرسانی به روستا‌های آذربایجان شرقی با حمایت همراه اول


همچنین همراه اول با در اختیار داشتن بیش از نیمی از سایت‌های فیزیکی فعال شبکه ۴G توانسته حدود ۵۷ میلیون مشترک پهن باند سیار را در شبکه خود میزبانی کند که این تعداد مشترک، نشان از سهم بازار حدود ۵۴ درصدی همراه اول از حوزه مشترکان پهن باند سیار دارد.

همراه اول براساس آخرین گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مربوط به سه ماهه نخست سال ۱۴۰۲، بالاترین «میزان برقراری موفقیت آمیز سرویس داده ۳G و ۴G» را در رقابت با سایر اپراتور‌های تلفن همراه و با نرخ بیش از ۹۹.۵ درصد دارد.

همچنین اپراتور اول تلفن همراه کشور به عنوان رکورددار سرعت اینترنت ۵G در ایران، در حال حاضر با ۲۶۷ اپراتور خارجی در ۱۱۲ کشور قرارداد رومینگ بین الملل دارد و مشترکان همراه اول می‌توانند در سفر به مقاصد این کشورها، بدون نگرانی از چگونگی برقراری ارتباطات تلفنی از سرویس رومینگ بین الملل سیمکارت همراه اول خود استفاده کنند.

شرکت ارتباطات سیار ایران به عنوان نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور، زمانیکه عرضه سیمکارت را در کشور آغاز کرد ایران در منطقه پیشتاز بود و در جهان نیز تلفن همراه تکنولوژی نوینی محسوب می‌شد.

با توجه به نیاز و تقاضای مردم به این فناوری، فعالیت‌هایی متناسب با جهت گیری جهانی برای توسعه شبکه تلفن همراه، در شرکت ارتباطات سیار ایران صورت گرفت و در پایان سال ۱۳۸۲، این شبکه دارای ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار مشترک بود.

حال در سالروز عرضه نخستین سیمکارت در ایران و به پاس همراهی ۲۹ ساله با همراه اول، این اپراتور یک مسابقه در شبکه‌های اجتماعی با جایزه یک خط دائمی جذاب به شماره ***۰۹۱۲۰۰۲۹ تدارک دیده است که مشترکان این اپراتور برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به وب سایت یا شبکه‌های اجتماعی همراه اول مراجعه کنند.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: همراه اول
نظرات شما