تاریخ انتشار: ۰۹:۰۳ - ۲۱ مرداد ۱۴۰۲

ثبت رکورد گرم‌ترین شهر / اهواز گرم‌ترین شهر اعلام شد

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور خبر داد که در همین راستا شهرکرد خنک‌ترین شهر و اهواز گرم‌ترین شهر‌های کشور اعلام شد.

ثبت رکورد گرم‌ترین شهر / اهواز گرم‌ترین شهر اعلام شد

رویداد۲۴ ایسنا نوشت: صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (۲۱ مردادماه) در بخش‌هایی از هرمزگان به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود و در پنج روز آینده در غالب مناطق کشور جوی پایدار و آسمانی صاف انتظار می‌رود.

وی افزود: از امروز تا چهارشنبه (۲۱ تا ۲۵ مرداد) در نواحی شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور در برخی ساعات روز افزایش سرعت وزش باد و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.


بیشتر بخوانید: هشدار دبیرکل سازمان ملل متحد: زمین به نقطه جوش خود رسیده است


به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا طی این مدت در شرق کشور، در مناطقی از شمال سیستان و بلوچستان به‌ویژه منطقه زابل، نوار شرقی خراسان جنوبی و جنوب شرق خراسان رضوی وزش باد شدید همراه با گردوخاک و گاهی توفان شن موجب کاهش کیفیت و کاهش دید افقی خواهد شد.

ضیاییان گفت: طی سه روز آینده شرق دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۲۲ مرداد) قسمتی ابری و گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۵ و روز دوشنبه (۲۳ مرداد) صاف، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۲۱ و ۲۲ مرداد) اهواز با دمای ۴۹ درجه سانتیگراد گرمترین و شهر کرد با دمای ۹ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مرکز استان کشور است.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: وضعیت آب و هوا
نظرات شما