تاریخ انتشار: ۱۳:۵۷ - ۲۲ مرداد ۱۴۰۲
تعداد نظرات: ۴ نظر

نمایندگان استان گیلان تهدید به استعفای دسته جمعی کردند

نماینده مردم صومعه سرا با بیان کرد «محصول برنج سال ۱۴۰۱ کشاورزان روی دستشان مانده و کرم کرده است و برنج ۱۴۰۲ هم روانه بازار شده است، اما نمی‌توانند بفروشند»،

نمایندگان استان گیلان تهدید به استعفای دسته جمعی کردند
رویداد۲۴ نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از واردات برنج و سیاست‌های حمایتی از برنجکاران شمال کشور گفت: اگر تا هفته آینده وضع ما روشن نشود، استعفای نمایندگان استان‌های شمالی روی میز هیئت رئیسه مجلس خواهد بود.

به گزارش ایسنا، کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در جلسه روز یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ صحن مجلس در تذکری به هیئت رئیسه مجلس اظهار کرد: بار‌ها گفتیم که کشاورزان استان‌های شمالی شامل گیلان، گلستان و مازندران تنها محصول‌شان برنج و بعد از آن چای است.

وی با بیان این‌که «محصول برنج سال ۱۴۰۱ کشاورزان روی دستشان مانده و کرم کرده است و برنج ۱۴۰۲ هم روانه بازار شده است، اما نمی‌توانند بفروشند»، عنوان کرد: کشاورزان به نمایندگان خود در مجلس می‌گویند که «شما نمایندگان بی عرضه ما هستید و فقط حرف می‌زنید»؛ اگر به وضعیت کشاورزان رسیدگی نشود و تا هفته آینده تکلیف ما روشن نشود، استعفای نمایندگان استان‌های شمالی روی میز هیئت رئیسه مجلس خواهد بود.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه باید جلوی واردات برنج گرفته شود، گفت: الان (قیمت) خرید برنج از کشاورزان کمتر از هزینه‌ای است که برای آن‌ها تمام شده است؛ از هیئت رئیسه مجلس می‌خواهم که پیگیری کنند.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: مجلس یازدهم
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۴
محمد
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۲
0
5
اخر دوره مجلس دیگه این تهدیدات معنی نداره؛ به زعم من این یک نوع عوام فریبی است برای گرفتن رای در دوره اتی
البته اگر 80 درصد این حضرات مجلس نباشند مملکت بهتر از این وضع اداره میشود
ناشناس
|
United States of America
|
۱۴:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۲
0
5
ولی چرا برای ماجرای ثقتی خفه خون گرفتند!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۲
0
1
ای کاش دادستان گیلان هم با بزرگواری استعفا کنه که این امر با خشنودی کل مردم گیلان مواجه خواهد شد.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۱:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۵/۲۲
0
1
خیلی ازمردم همان گیلان هم قدرت خرید برنج داخلی با همین قیمت را هم ندارند شما که تنها نماینده برنجکاران وچایکاران شمال نیستید هستید؟ خوب است برای حقوق بقیه مردم هم چانه ای بزنید
نظرات شما