تاریخ انتشار: ۱۶:۲۴ - ۲۴ مرداد ۱۴۰۲

عبور دمای هوا از کانال ۵۰ درجه/ استانی که رکورددار افزایش دما شد

بنا بر اعلام کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر در ۲۴ ساعت گذشته برای نخستین بار در سال جاری، دما در شهر‌های برازجان و خورموج به ۵۱ و در اهرم به ۵۰ درجه سانتیگراد رسید.

عبور دمای هوا از کانال 50 درجه/ استانی که رکورددار افزایش دما شد

رویداد۲۴ همشهری آنلاین نوشت: کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر گفت: در ۲۴ ساعت گذشته برای نخستین بار در سال جاری، دما در شهر‌های برازجان و خورموج به ۵۱ و در اهرم به ۵۰ درجه سانتیگراد رسید.

پیام مساعدی اظهار کرد: در این مدت شهر دیلم دمای ۴۸ و شهر‌های بوشهر، گناوه و خارگ دمای ۴۷ درجه تجربه کردند.

وی افزود: پیش بینی شده روند افزایشی دما و رطوبت در استان بوشهر همچنان تداوم داشته باشد.


بیشتر بخوانید: زمین دیگر جای زندگی نیست/ دو میلیارد نفر در معرض خطر هستند!


کارشناس اداره کل هواشناسی استان بوشهر تصریح کرد: وضعیت جوی و دریایی استان نیز طی پنج روز آینده در اغلب ساعات آرام پیش‌بینی می‌شود و وزش باد در بعد از ظهرها، غبار محلی و در برخی نقاط ساحلی مه رقیق صبحگاهی عمده پدیده‌های مورد انتظار در این مدت خواهد بود.

مساعدی افزود: در ۲۴ ساعت آینده برای آسمان استان بوشهر صاف همراه با غبار محلی، گاهی وزش باد و در برخی نقاط مه رقیق صبحگاهی پیش بینی می شود.

وی گفت: در این مدت جهت وزش باد متغیر، به طور غالب جنوب شرقی تا جنوب غربی با سرعت هشت تا ۲۸ گاهی تا ۳۶ کیلومتر در ساعت و ارتفاع موج دریا در سواحل استان ۳۰ تا ۹۰ گاهی تا۱۲۰ سانتیمتر پیش بینی شده است.

مساعدی عنوان کرد: فردا در بندر بوشهر زمان جزر اول دریا ساعت ۰۱:۱۵، مد اول ساعت ۰۸:۰۵، جزر دوم ساعت ۱۶:۰۰ و مد دوم ساعت ۲۱:۴۵ خواهد بود.

خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: وضعیت آب و هوا
نظرات شما