تاریخ انتشار: ۱۲:۴۶ - ۲۸ مرداد ۱۴۰۲

فارس: حجاب استایل‌ها دنبال حذف چادر و جایگزینی عبا هستند!

سبک زندگی حجاب‌استایل‌ها با مصرف‌گرایی و لاکچری‌بازی زندگی ایرانی_ اسلامیِ دنبال‌کنندگان شان را به سمت و سوی دیگری می‌برد و درحال غارت پوشش زن مسلمان است.

حجاب استایل‌ها دنبال حذف چادر و جایگزینی عبا هستند!

رویداد۲۴ فارس نوشت: حجاب‌استایل‌ها چندسالی است که با سواستفاده از حجاب تبدیل شده‌اند به فعالان و اثرگذاران فضای مجازی. فعالینی که در نگاه اول قرار است مروج حجاب و پوشش‌های اسلامی باشند. سبک زندگی اسلامی را تبلیغ کنند و جامعه مذهبی را هدف قرار داده‌اند. اما آن روی سکه حجاب‌استایل‌ها چیز دیگری را نشان می‌دهد. آرایش‌های غلیظ و فیلتر‌هایی که صورت‌شان بیشتر در آن خودنمایی می‌کند. لباس‌های بدن‌نما و عبا‌های پر زرق و برق‌شان، ژست‌های عجیب و غریب و رفتار‌های دور از شان زنان مسلمانی که دارند نشان می‌دهد اکثر حجاب‌استایل‌ها از آن حجابی که نامش را یدک می‌کشند فقط پوشیدگی موی سر را دارند که البته گاهی هم برای جذب مخاطب بیشتر عیبی در دین ساختگی‌شان پیش نمی‌آید اگر گره روسری‌شان را شل‌تر کنند!

گرچه سبک زندگی حجاب‌استایل‌ها با مصرف‌گرایی و لاکچری‌بازی‌هایشان دارد زندگی ایرانی_ اسلامیِ دنبال‌کنندگان شان را به سمت و سوی دیگری می‌برد و حجابی که هر روز کوتاه‌تر و کمترش می‌کنند دارد درحال غارت پوشش زن مسلمان است. اما فتوا‌هایی که صادر می‌کنند و نسخه‌های مخالف دستورات دینی که برای دنبال‌کنندگان‌شان می‌پیچند معظل بزرگی است که این روز‌ها شاهدش هستیم. حالا با نزدیک شدن به ایام اربعین، حجاب‌استایل‌ها فتوای جدیدی برای زائران اربعین اباعبدالله صادر کرده‌اند.


بیشتر بخوانید: امامی رضوی: مدسازی بی حجابی روند تدریجی است


رقابت در هر حرفه‌ای عضو جدایی ناپذیر آن حرفه است. دنیای مد و لباس هم از این قاعده مستثنی نیست. طراحان لباس اسلامی و مزون‌های شخصی که اغلب با مدیریت حجاب‌استایل‌ها اداره می‌شوند. بعد از طراحی کالکشن‌های پر زرق و برق محرم که فلسفه لباس عزا را به کلی تغییر داد. حالا دست به خلاقیت زده‌اند و برای اربعین عبا‌های مختلفی طراحی کرده‌اند. البته تولید عبا تا اینجا موضوع قابل نقدی نیست، اما مشکل آنجاست که حجاب‌استایل‌ها سعی دارند این عبا را جایگزین چادر کنند و برای دنبال‌کننده‌هایشان اینطور نسخه پیچیدند که با عبا حجاب‌تان بیشتر حفظ می‌شود. راحت‌تر هستید، کمتر اذیت می‌شوید و گرم‌تان نمی‌شود! چادر را بگذارید کنار و برای پیاده‌روی اربعین عبا بپوشید!

اصلا ساده‌تر بگوییم حجاب‌استایل‌ها سعی دارند عبا‌های پر زرق و برق و چین و واچین دارشان را جایگزین چادر ساده‌تان کنند. از پول تبلیغات و سود فروش عبا‌هایی که در مقابل به جیب می‌زنند که بگذریم موضوع اصلی، چادر و حجابی است که سعی در کم‌رنگ کردنش دارند.

منبع: فارس
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: حجاب اجباری
نظرات شما