تاریخ انتشار: ۱۲:۳۶ - ۰۷ فروردين ۱۴۰۳
تعداد نظرات: ۲ نظر

احتمال تغییر در رقم دستمزد ۱۴۰۳ قوت گرفت؟

یک مقام کارگری درباره برخی دیدگاه‌ها که عنوان می‌کنند اگر گروه کارگری جلسه شورای عالی کار را ترک نمی‌کرد، دستمزد بیش از ۳۵ درصد تصویب می‌شد، گفت: گروه کارگری در صورت تمایل و حسن صداقت سایر شرکای اجتماعی برای تشکیل مجدد جلسه شورای عالی کار و متناسب سازی دستمزد با نرخ تورم حدود ۴۵ درصد اعلام آمادگی می‌کند.

احتمال تغییر در رقم دستمزد ۱۴۰۳ قوت گرفت؟
رویداد۲۴ سمیه گلپور اظهار کرد: در حال حاضر مطالبه ما این است که حداقل هر سه ماه یکبار شورای عالی کار تشکیل جلسه دهد و متناسب با نرخ تورم دستمزد را گام به گام ترمیم کند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: درست است که نتوانستیم متناسب با نرخ تورم دستمزد را در شورای عالی کار تعیین کنیم و نمایندگان کارگری صورتجلسه مزد را امضا نکردند، ولی برای اثبات صداقت خود به جامعه میلیونی کارگری و با توجه به اینکه نرخ تورم ثابت نیست از وزارت کار می‌خواهیم جلسات شورا را حداقل هر سه ماه تشکیل دهد و نسبت به ترمیم حقوق کارگران حداقل بگیر اقدام کند.

گلپور درباره برخی دیدگاه‌ها که گفته می‌شود اگر نمایندگان کارگر جلسه شورا را ترک نمی‌کردند رقم دستمزد بیشتر از ۳۵ درصد بسته می‌شد گفت: شنیده ایم که چنین مطالبی گفته شده است، ولی معتقدم این نوعی فرافکنی است. اتفاقا طبق گفته نمایندگان کارگری، نمایندگان کارفرما وقتی دیدند گروه کارگری به افزایش ۳۵ درصدی رضایت نمی‌دهند و خواستار افزایش بیش از آن بودند اعلام کردند ما از ۳۵ درصد بالاتر نمی‌رویم و گروه کارگری هم که امضا نمی‌کنند، پس کمتر از ۳۵ درصد تصویب شود. آیا این عاقلانه است که در جلسه گفته شود دستمزد را تا ۴۰ درصد افزایش می‌دهیم بعد گروه کارگری جلسه را ترک کنند و بروند؟

رئیس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران تصریح کرد:آنچه ما متوجه شدیم چه بسا اگر گروه کارگری جلسه را ترک نمی‌کردند حداقل مزد کمتر از ۳۵ درصد تصویب می‌شد لذا در صورت تمایل و حسن صداقت گروه کارفرمایی و دیگر شرکای اجتماعی ما و گروه کارگری برای تشکیل مجدد جلسه شورای عالی کار و چانه زنی جهت نزدیک شدن مزد به نرخ تورم که بالای ۴۰ درصد است، اعلام آمادگی می‌کنیم.

به گفته گلپور افزایش ۳۵ درصدی حداقل مزد شاید در فصل بهار ۴۰ درصد معیشت خانوار‌های کارگری را پوشش دهد در حالی که جهش تولید که به عنوان شعار امسال انتخاب شده با تکیه بر نیروی کارگر محقق می‌شود.

منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
خبر های مرتبط
برچسب ها: حقوق کارگران
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۳:۳۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۸
0
0
این مصوبه حداقل حقوق خلاف قانون است
قانون کار سازو کار تشکیل رسمیت شوریعالی کار را تعیین کرده است ۳نفر نماینده دولت ، ۳نفر نماینده کارفرمایان و ۳ نفر نماینده کارگران .
ماده ۱۶۸ قانون کار رسمیت جلسه را با حداقل ۷نفر اعلام کرده است .
وقتی ۳نفر نماینده کارگران از جلسه خارج می شوند جلسه از رسمیت می افتد و مصوبه تعیین حقوق فاقد ارزش قانونی شده است
خلیل حسینعلی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۳:۵۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۳
0
0
بنظرمن ضعیف ترین ادمانظریه میدن چون ایاگفته های ماچه فحش باشه چه قربون صدقه تاثیربرحال اینانداره که هیچ به نقاط ضعفمان پی میبرن وهرهرمیخندن دانی چرا...چون عینک بدبینی ودزدی وغارت وجیره خوارماگدایان هستن به گداهم رحم نمیکنندکه کمترازگداهستنازوزیرتامدیرعامل عرض ۴سال اندازه بودجه کشورپول حرام بدست اوردن ...توقدراب چه دانی که درکنارفراتی
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان