تاریخ انتشار: ۰۸:۴۳ - ۱۹ اسفند ۱۳۹۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
ارزیابی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌و‌گو با رویداد۲۴ درباره چرایی عدم استقباال عمومی از حکم زنجانی :

مردم عدالت می‌خواهند نه اعدام

مردم می‌گویند حالا زنجانی و دو نفر دیگر اعدام می‌شوند، نتیجه آن چیست. مگر زنجانی و دو متهم دیگر از آسمان آمده بودند که به تنهایی هر کاری بکنند و هیچ کس دیگری جز این افراد در فساد نفتی دخیل نباشد. مردم نه تنها از صدور حکم زنجانی شاد نیستند بلکه ابراز ناراحتی می‌کنند.

رویداد۲۴- عضو فراکسیون رهروان ولایت علت استقبال کم مردم از خبر صدور حکم اعدام زنجانی را چنین ارزیابی کرد که «مردم می‌گویند حالا زنجانی و دو نفر دیگر اعدام می‌شوند، نتیجه آن چیست. مگر زنجانی و دو متهم دیگر از آسمان آمده بودند که به تنهایی هر کاری بکنند و هیچ کس دیگری جز این افراد در فساد نفتی دخیل نباشد. مردم نه تنها از صدور حکم زنجانی شاد نیستند بلکه ابراز ناراحتی می‌کنند.» 

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌و‌گو با رویداد۲۴ و در پاسخ به این سوال که چرا صدور حکم اعدام متهمان پرونده فساد نفتی در جامعه واکنشی در پی نداشته و کمتر مورد اقبال مردم قرار گرفته است، گفت: علت این موضوع وابسته به چند دلیل است. اول آنکه مردم می‌گویند حالا زنجانی و دو نفر دیگر اعدام می‌شوند، نتیجه آن چیست. مگر زنجانی و دو متهم دیگر از آسمان آمده بودند که به تنهایی هر کاری بکنند و هیچ کس دیگری جز این افراد در فساد نفتی دخیل نباشد. 

نماینده رشت در مجلس با بیان اینکه مردم نه تنها از صدور حکم زنجانی شاد نیستند بلکه ابراز ناراحتی می‌کنند، اعلام کرد: مردم صرفا دنبال اعدام نیستند. مردم عدالت را می‌خواهند. یعنی آنکه هرکسی منصفانه به سزای اعمالشان برسد. باید با هرکسی که تخلف کرده است برخورد شود. 

او با اشاره به حجم وسیع تخلفات در پرونده بابک زنجانی، تصریح کرد: این برای مردم قابل هضم نیست که سه نفر به تنهایی دکل می‌بردند و می‌آوردند، نفت می‌بردند و می‌آوردند. بدون شک در پشت پرده این پرونده افرادی ازدولت قبل بودند که زمینه را مهیا کرده تخلفات را سرو سامان بخشیدند. 

جعفرزاده ایمن آبادی عامل دیگر اقبال کم مردم از صدور حکم اعدام بابک زنجانی را چنین دانست که «مردم در واکنش به صدور حکم اعدام می‌پرسند که پول‌های رفته چه می‌شود. مگر با اعدام می‌توان مردم را قانع کرد که از بیت‌المال صرف نظر کنند. آیا اعدام پول‌ها را به مردم برمی‌گرداند که از ایشان بخواهیم بابت اعدام خوشحال باشند. 

عضو شورای مرکزی فراکسیون رهروان ولابت در پایان نیز به دلیل دیگر استقبال کم مردم از خبر صدور حکم اعدام زنجانی اشاره کرد و افزود: «دلیل دیگری هم می‌توان برای این مساله در نظر گرفت که البته من آن را خیلی جدی نمی‌دانم. اینکه حجم بالای اخبار درباره مفاسد وسیع اقتصادی و مالی باعث شده تا چنین موضوعاتی برای مردم عادی شود و حساسیت قبل را نداشته باشد.»

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
سید
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۳۲ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۰
0
0
سلام
قابل توجه دارالعدل عدالت با اعدام حاصل نمیشود.
اموال مردم کجاست؟؟؟؟
مهدی
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۴۵ - ۱۳۹۴/۱۲/۲۳
0
0
همه چی برعکسه.کسی که قتل میکنه و قصی القلبه رو جریمه نقدی میکنن و کسی که از هوش بالایی برخورداره و در زمانی تونسته بوده به نفع مملکت و کشور تحریم رو با کمک خیلی از مسئولین دور بزنه و یک انسان اقتصادی خاص باشه رو اعدام میکنن.اگر اینطور بود شهرام جزایری و ..... باید اعدام بشن.
نظرات شما
نظرسنجی
آیا از 26 فروردین تجربه برخورد با گشت ارشاد را داشتید؟
پیشخوان