تاریخ انتشار: ۱۶:۱۶ - ۲۰ شهريور ۱۳۹۷
توضیحات بیت حائری‎شیرازی درباره موسسه فلاحت
بیت آیت‌الله حائری ‎ شیرازی با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص اتهامات آقای عبدالله نبی ‎زاده توضیحاتی را برای روشن شدن اذهان عمومی صادر و تاکید کرد که این موضوع ارتباطی با موسسه فلاحت ندارد.

اتهامات نبی‎زاده مربوط به زمان حضور او در دفتر امام جمعه شیراز نیست

رویداد۲۴ در اطلاعیه که نسخه‌ای از آن توسط محمدعلی حائری ‌شیرازی؛ فرزند آیت الله حائری آمده است؛ «موسسه فلاحت در فراغت، با ابتکار آیت الله حائری شیرازی و با توجه به دغدغه های معظم له، جهت ایجاد تفریح سالم برای قشر کم توان و کارمند جامعه اقدام به احیای زمین‌های بایر با مجوزهای حقوقی و قانونی در اطراف شهر کرد.

ما حصل تلاش‏‌های این موسسه و بذری که آیت الله کاشت، هم اینک به بار نشسته و بذرها، ثمر داده، نهال‌ها، درخت شده، درخت ها به  باغ هایی سرسبز بدل شده تا زمینی بایر به تفرجگاهی سرسبز و عام المنفعه ‌بدل شود که باقیات صالحاتی برای آن فقیه مردمی باشد.

لازم به ذکر است و با تاکید بیان می‌شود که این اقدام هیچگونه منفعت مادی  برای آیت الله فقید حائری شیرازی و بیت ایشان در هیچ دوره ای چه در زمان حیات و چه در ممات در بر نداشته است‌.

در دوره فعالیت، این موسسه مسئولانی داشته که یکی از آنها آقای عبدالله نبی زاده بوده است؛ به اطلاع مردم شریف استان فارس می‌رساند با توجه به اینکه اتهاماتی از سوی دستگاه محترم قضایی متوجه جناب نبی ‎ زاده است، هیچکدام از این اتهامات در خصوص موسسه فلاحت و دوره مسئولیت ایشان در این مجموعه نیست.

موسسه فلاحت با توجه به اهمیتی که نهاد منتسب به آن داشته، همواره مورد حسابرسی های شفاف قرار گرفته و می ‏گیرد تا این «باقیات صالحات» از گزند هر ناراستی مصون بماند.

لازم به ذکر است مدیریت موسسه، پس از استعفای حضرت آیت الله، در اختیار دفتر امام جمعه قرار گرفته و اکنون هم تحت اشراف نماینده ولی فقیه در فارس و امام جمعه شیراز قرار دارد.

خدایا چنان کن سرانجام کار/ تو خشنود باشی و ما رستگار "

طی روزهای گذشته علی القاصی مهر رییس کل دادگستری فارس اسامی برخی از محکومان اقتصادی استان فارس را رسانه ای کرد؛ در میان این محکومان نام عبدالله نبی زاده نیز وجود داشت.

به دنبال انتشار این خبر؛ اخباری در فضای مجازی به اشتراک گذاشته بود که براساس آن اینگونه القا می شد که تمام اقدامات انجام شده از سوی نامبرده تحت اشراف آیت الله حائری و در ذیل مجموعه فلاحت در فراغت بوده است.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: