تاریخ انتشار: ۰۹:۴۰ - ۰۷ مهر ۱۳۹۷
رییس کمیته تحقیق و تفحص از باشگاه‌های فرهنگی ورزشی وزارت ورزش و جوانان می‌گوید تصمیم وزارت ورزش مبنی بر خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس، تاثیری در روند تحقیق و تفحص نخواهد داشت.

خصوصی‌سازی پرسپولیس و استقلال در روند تحقیق و تفحص بی اثر است

 رویداد۲۴ سیدصادق طباطبایی‌نژاد با اشاره به نامه وزیر ورزش به وزارت امور اقتصادی و دارایی مبنی بر خصوصی سازی سرخابی‌ها گفت: طبق قانون باید خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس پیش تر صورت می‌گرفت و اتفاقا انجام نشدن آن مورد سوال هم بود که چرا در این کار تاخیر ایجاد شده و نسبت به واگذاری آنها به بخش خصوصی اقدام نمی‌شود.

نماینده مردم اردستان در مجلس درباره تاثیر این نامه بر روند تحقیق و تفحص از باشگاه‌های فرهنگی ورزشی وزارت ورزش و جوانان افزود: تصمیمات کنونی و حتی خصوصی سازی، تاثیری در روند تحقیق و تفحص ایجاد نخواهد کرد.

عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس جزو سوالات و محورهای تحقیق و تفحص نیست، ادامه داد: تحقیق و تفحص از منابع و مصارف و هزینه‌ها، جریمه‌های بین‌المللی و انتصاباتی که در ۱۰ سال گذشته تاکنون انجام شده، محور کار است.

دعوت از مدیران برای ارائه توضیحات

وی درباره وضعیت کار کمیته تحقیق و تفحص از باشگاه‌های فرهنگی ورزشی وزارت ورزش و جوانان نیز توضیح داد: بعد از استقرار هیات تحقیق و تفحص و انتخاب هیات رییسه، جلسات متعددی برگزار و پرونده‌هایی از هر دو باشگاه اخذ شده است.

طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه همچنین در جریان تحقیق و تفحص از روسای باشگاه‌ها برای ارائه توضیحات دعوت خواهد شد، گفت: ممکن است گروهی را در محل دو باشگاه مستقر کنیم تا اتفاقات رخ‌ داده در هر دو باشگاه در ۱۰ سال گذشته را بررسی کنند و قاعدتا با مدیران عامل آنها نیز جلساتی خواهیم داشت.

گفتنی است، به گفته رییس سازمان خصوصی سازی، وزیر ورزش با ارسال نامه‌ای به وزارت اقتصاد و امور دارایی، خصوصی‌سازی پرسپولیس و استقلال را در دستور کار قرار داده است.

منبع: خانه ملت
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: