تاریخ انتشار: ۱۸:۰۳ - ۰۱ آذر ۱۳۹۷
مسؤولان اسرائیلی یک ماه طول کشید تا به قتل جمال خاشقجی، خبرنگار عربستانی کشته شده توسط ریاض واکنش نشان دهند. این سکوت طولانی نشان‌دهنده ناراحتی‌های پیش آمده در اسرائیل درباره این پرونده بوده است.
رویداد۲۴مسؤولان اسرائیلی یک ماه طول کشید تا به قتل جمال خاشقجی، خبرنگار عربستانی کشته شده توسط ریاض واکنش نشان دهند. این سکوت طولانی نشان‌دهنده ناراحتی‌های پیش آمده در اسرائیل درباره این پرونده بوده است.

نشریه لوفیگارو در گزارشی نوشت، روابط اسرائیل و عربستان که از سال ۲۰۱۴ وارد روابطی غیررسمی شده و ابهاماتی را دربردارد با افشای فروش تجهیزات جاسوسی و نظارتی به کشور‌های عرب حوزه خلیج فارس و ریاض برای ردیابی مخالفانشان مبهم‌تر شد.

به گفته ادوارد اسنودن، مقاطعه کار و جاسوس سابق آژانس امنیت ملی آمریکا، و موسسه تحقیقاتی کانادایی سیتیزن لب یک اپلیکیشن جاسوسی توسط سرویس‌های سعودی استفاده شده است تا جمال خاشقجی را پیدا کنند.

این برنامه کامپیوتری توسط شرکت NSO Group مستقر در اسرائیل در تلفن همراه عمر عبدالعزیز نصب شده بود. او یکی دیگر از مخالفان سعودی در تبعید خود خواسته است که با خاشقجی رابطه نزدیک داشت.

این ویروس با نام" پگاسوس" که توانایی‌های بالایی دارد می‌تواند هر تلفن همراه دیگری را از طریق فیشینگ باز کند. پس از باز کردن یک لینک به راحتی و بدون هیچ سر و صدایی نصب می‌شود و تمامی ارتباطات و تعاملات و جابه‌جایی‌های یک گوشی همراه را ثبت می‌کند.

این ویروس که توسط اعضای سابق واحد جاسوسی الکترومغناطیسی ارتش اسرائیل ساخته و سپس توسط یک شرکت آمریکایی خریداری شده است، NSO Group خاطرنشان کرده است که این اپلیکیشن فقط برای مبارزه علیه جنایت و تروریسم استفاده می‌شود.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: