تاریخ انتشار: ۱۵:۰۶ - ۰۵ آذر ۱۳۹۷
یک محقق چینی ادعا کرد؛
یک دانشمند ادعا می‌کند در پژوهشی شرکت کرده است که در نتیجه آن برای نخستین بار دو نوزاد دختر با دی ان‌ای مهندسی شده، متولد شده اند.
تولد نخستین نوزادان با دی ان‌ای مهندسی شده
رویداد۲۴  به نقل از آسوشیتدپرس، یک محقق چینی ادعا می‌کند به ابداع نخستین نوزاد مهندسی شده ژنتیک کمک کرده است.

در ماه جاری دو دختر متولد شدند که دی ان‌ای آن‌ها با کمک یک ابزار قدرتمند مهندسی شده بود. این پروژه در چین انجام شده است. اگر این خبر درست باشد، به معنای جهش عمیقی در علوم و حوزه اخلاق به حساب می‌آید.

این نوع مهندسی ژنتیک در آمریکا ممنوع است، زیرا تغییرات دی ان‌ای احتمالا به نسل‌های آینده منتقل شود و خطر آسیب به ژن‌های دیگر را همراه دارد.

بسیاری از دانشمندان معتقدند آزمایش مهندسی ژنتیک ایمن نیست و برخی گزارش‌ها درباره آزمایش این روش روی انسان‌ها در چین را محکوم می‌کنند.

محققی که این ادعا را کرده است، «هی جیانکویی شنژن» نام دارد و در پروژه مذکور جنین‌های ۷ زوج را در درمان‌های باروری تغییر داده است.

هدف وی درمان یا جلوگیری از یک بیماری موروثی نبود، بلکه ارائه یک ویژگی بود که فقط تعداد اندکی از افراد به طور طبیعی آن را دارند. این ویژگی توانایی مقاومت احتمالی در برابر ویروس اچ‌ای وی است.

به گفته این محقق، والدین شرکت کننده در این تحقیق تمایلی ندارند شناسایی شوند.

البته هنوز ادعای این دانشمند تائید نشده و نتایج تحقیقات نیز در ژورنالی منتشر نشده است.

او روز دوشنبه در هنگ کنگ به یکی از برگزار کنندگان کنفرانس بین المللی درباره مهندسی ژنتیک در هنگ کنگ این موضوع را فاش کرد.
منبع: مهر
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار