تاریخ انتشار: ۱۰:۰۸ - ۰۶ آذر ۱۳۹۷
لاپوشانی تخلفات در سازمان حمایت؟
سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: از ابتدای سال تاکنون از ۳ هزار و ۲۵۳ پرونده مربوط به کالا‌ها و خدمات، ۲ هزار و ۱۶۳ پرونده مربوط به بخش لوازم خانگی است.

گزارش تعزیرات؛ تولیدکنندگان و فروشندگان لوازم خانگی در صدر متخلفان

 

رویداد۲۴ یاسررایگانی با بیان اینکه شرایط موجود در بازار لوازم خانگی مطلوب نیست افزود: بخش لوازم خانگی در هشت ماهه نخست امسال به پرداخت جریمه نقدی ۷۴ میلیارد ریالی محکوم شده که درصد ناچیزی از تخلفات در بازار لوازم خانگی است.

وی گفت: بسیاری از تخلفات بخش لوازم خانگی به سازمان تعزیرات فرستاده نشده است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی افزود: در یک نوع کالا اختلاف‌های قیمتی چهار تا پنج میلیون تومانی در مناطق مختلف وجود دارد و چند پرداختی در بخش لوازم خانگی انجام می‌شود که یک مبلغ بر اساس تعرفه‌های مشخص شده و مبلغی حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد قیمت کالا به صورت غیر قانونی از مشتریان گرفته می‌شود.

رایگانی با بیان اینکه اگر هموطنان شکایتی دارند باید به اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مراجعه کنند گفت:بخش زیادی از تخلفات در واحد‌های تولیدی لوازم خانگی انجام می‌شود.

وی افزود: در حالی که فهرست قیمت‌های تولیدکنندگان لوازم خانگی در سامانه ۱۲۴ به روز و کامل نیست، اما سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و تولید کننده تخلفی از تولید کنندگان به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال نکرده است.

منبع: تسنیم
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: