تاریخ انتشار: ۱۰:۰۷ - ۰۹ آذر ۱۳۹۷
معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران:
معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از فراهم شدن امکان بازدید ایمنی از تمامی ساختمان‌های پایتخت خبر داد.
ورود آتش نشانی به ساختمان‌های پایتخت مجاز شد
رویداد۲۴ محمود قدیری درباره امکان بازدید ایمنی از ساختمان‌های موجود در سطح شهر گفت: همواره یکی از مشکلاتی که پیش روی آتش نشانی وجود داشت بازدید ایمنی از ساختمان‌های موجود بود، چرا که متاسفانه در موارد متعددی اجازه بازدید به آتش نشانان داده نمی‌شد یا حتی در برخی موارد تصمیمات آتش نشانی قدرت اجرایی لازم را نداشت.

وی با بیان اینکه برای حل این مساله اقدامات متعددی انجام گرفت، ادامه داد: اواخر هفته گذشته در جلسه‌ای با حضور مسئولان آتش نشانی تهران و معاون دادستان تهران این مساله را در میان گذاشتیم و خوشبختانه با همکاری دادستانی مقرر شد تا اگر ضرورت انجام بازدید ایمنی از ساختمانی وجود داشت، اما مالکانش مانع از این اقدام شدند، با دستور قضایی این بازدید‌ها انجام شود.

معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه با همکاری دستگاه قضایی امکان بازدید از تمامی ساختمان‌ها در شهر تهران فراهم شد، گفت: در همین راستا نیز بنا داریم تا از ساختمان‌های بلند مرتبه مسکونی در سطح شهرکه در گذشته بازدید از آن‌ها با مشکلاتی همراه بود، بازدید ایمنی انجام دهیم.

قدیری با بیان اینکه ۲۸ شاخص برای ایمنی ساختمان‌ها به خصوص ساختمان‌های بلندمرتبه وجود دارد، گفت: این موارد باید در ساختمان‌ها رعایت شود که در بازرسی‌های ایمنی که براساس اولویت بندی‌ها انجام خواهد شد، به آن توجه می‌شود.

وی درباره اینکه آیا ساختمان‌های بلندمرتبه در مناطقی مانند منطقه ۲۲ ایمنی لازم را دارند، تصریح کرد: بخشی از بازدید‌ها مربوط به دارا بودن امکانات و تجهیزات و بخشی دیگر از آن مربوط به ساختمان‌هایی است که امکانات لازم را دارند، اما از آن‌ها استفاده نمی‌کنند، در بسیاری از ساختمان‌های بلند مرتبه ما حالت دوم وجود دارد، یعنی امکانات و تجهیزات لازم وجود دارد، اما از آن‌ها استفاده نمی‌شود.

معاون پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران درباره تمهیدات بعد از بازدید ایمنی از ساختمان‌ها نیز گفت: با هماهنگی انجام شده با مقام قضایی بعد از بازدید ایمنی از ساختمان با توجه به شرایط و خلاء‌های موجود به مالک فرصت داده می‌شود که نواقص و مشکلات را حل و فصل کند که اگر در موعد مقرر نسبت به رفع مشکلات و خلاء‌های ایمنی اقدام نکند ساختمان با مجوز مقام قضایی پلمب خواهد شد.

به گفته قدیری، این تصمیم در مورد تمامی ساختمان‌ها در سطح شهر اعم از ساختمان‌های مسکونی، تجاری، اداری و ... است و البته طبیعی است که ساختمان‌هایی با جمعیت بیشتر و احتمال ریسک بالاتر در اولویت قرار دارند.
منبع: ایسنا
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار