تاریخ انتشار: ۱۵:۲۲ - ۱۰ آذر ۱۳۹۷
شرکت مایکروسافت با پشت سرگذاشتن اپل در بازار‌های سهام روز جمعه، عنوان گران‌ترین شرکت سهامی عام در جهان را به خود اختصاص داد.
مایکروسافت گران‌ترین شرکت جهان شد
رویداد۲۴ شرکت مایکروسافت با پشت سرگذاشتن اپل در بازار‌های سهام روز جمعه، عنوان گران‌ترین شرکت سهامی عام در جهان را به خود اختصاص داد.

در معاملات بازار سهام در هفته گذشته که بار‌ها ارزش کل سهام شرکت مایکروسافت از اپل سبقت گرفته بود، هر بار اپل در جایگاه نخست قرار می‌گرفت، اما بالاخره با بسته شدن بازار در معاملات روز جمعه برای نخستین بار مایکروسافت توانست اپل را شکست دهد و در صدر گران قیمت‌ترین شرکت سهامی عام قرار بگیرد.

هم زمان با بسته شدن بازار‌های سهام ایالات متحده آمریکا در نیمه شب گذشته، قیمت هر سهم از شرکت مایکروسافت در ۱۱۰.۸۹ دلار ایستاد و ارزش بازار آن به ۸۵۱.۲ میلیارد دلار رسید این در حالیست که قیمت هر سهم اپل در پایان این معاملات به ۱۷۸.۵۸ دلار رسید و ارزش کل این شرکت معادل ۸۴۷.۴ میلیارد دلار شد که با فاصله کمی از مایکروسافت در رتبه دوم جای گرفت.

رویترز نوشت: با بسته شدن بازار‌های سهام آمریکا در نیمه شب گذشته، قیمت هر سهم مایکروسافت ۱۱۰.۸۹ دلار شد و بر اساس آخرین تعداد سهام اعلام شده این شرکت که ۱۹ اکتبر در داده‌های اداره اوراق و بورس آمریکا ثبت شده است، ارزش بازار آن به ۸۵۱.۲ میلیارد دلار رسید.

در صورتی که مایکروسافت بتواند این روند را حفظ کند و عنوان گران قیمت‌ترین شرکت جهان در سال جاری را همچنان از آن خود کند، این نخستین باری خواهد بود که از سال ۲۰۰۲ تاکنون در جایگاه نخست و جلوتر از اپل قرار گرفته است.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: