تاریخ انتشار: ۱۰:۱۷ - ۰۱ دی ۱۳۹۷
عکس گرفتن از نوزاد می تواند یکی از لذت بخش ترین کارهایی باشد که از سوی اطرافیان انجام می شود، درواقع عکس گرفتن از نوزاد و به اشتراک گذاشتن تصاویر نوزاد در شبکه های اجتماعی موضوعی عادی شده است.
عکس گرفتن از نوزاد خطرناک است؟
رویداد۲۴ عکس گرفتن از نوزاد می‌تواند یکی از لذت بخش‌ترین کار‌هایی باشد که از سوی اطرافیان انجام می‌شود، درواقع عکس گرفتن از نوزاد و به اشتراک گذاشتن تصاویر نوزاد در شبکه‌های اجتماعی موضوعی عادی شده است.

علیرغم این که فناوری در بسیاری از بخش‌های زندگی ما نفوذ کرده است، اما برخی از کار‌ها می‌تواند برای سلامتی ما و اطرافیانمان خطرناک باشد.

به گفته پزشکان متخصص کودک، عکس گرفتن از نوزاد می‌تواند مخطراتی داشته باشد. البته عکاسی به خودی خود خطرناک نیست، اما شرایط عکاسی و شیوه عکاسی می‌تواند مخاطراتی ایجاد کند.

برای مثال:

_عکس گرفتن از فاصله بسیار نزدیک با پروژکتور می‌تواند به پوست لطیف نوزاد آسیب بزند

_عکس گرفتن با فلاش دوربین چشمای نوزاد را دچار مخاطراتی جدی می‌کند

_قرار دادن گوشی روی حالت سلفی و عکس گرفتن‌های متعدد با نوزاد و در نتیجه قرار گرفتن چشم نوزاد برابر نور آبی موبایل به شبکیه چشم نوزاد آسیب می‌زند

بنابراین بهتر است برای عکاسی از نوزاد، سریع عمل کنید، دوربین را از حالت فلاش بردارید، دوربین را به چشمان نوزاد نزدیک نکنید و ترجیحا تعداد محدودی عکس بگیرید.

درست است که همه مایلند با نوزاد عکس بگیرند و نمی‌توان دل مهمان‌ها را شکست، اما حداقل از آن‌ها خواهش کنید دوربین را از حالت فلاش بردارند و تعداد کمتری هم عکس بگیرند.
 
منبع:انتخب
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: