تاریخ انتشار: ۱۹:۲۴ - ۱۳ دی ۱۳۹۷
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: بسیاری از محصولات معدنی استان بصورت خام فروشی عرضه می‌شود.
 رویداد۲۴ رضا حسینی در چهارمین جلسه شورای معادن استان با اشاره به ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان در حوزه معدن گفت: با استفاده از ظرفیت‌های معادن می‌توان ۲۵ درصد از درآمد‌های اقتصادی استان را بدست آورد.

وی با اشاره به اینکه ادامه داد: متاسفانه نتوانسته ایم از تولیدات معدنی استان به نحو شایسته استفاده کنیم و از ارزش افزوده قابل توجه این محصولات برای استان درآمد کسب کنیم.

حسینی ادامه داد: بخش معدن استان نیاز به سرمایه گذاری برای تولید محصولات معدنی در جهت افزایش ارزش افزوده دارد و استانداری آمدگی کامل برای ارائه تسهیلات لازم برای سرمایه گذاران در این بخش است. بخش معدن استان می‌تواند زمینه اشتغال بسیاری از جوانان استان را فراهم کند.

وی در خصوص نقش معادن طلا در توسعه استان نیز گفت: متاسفانه معادن طلای استان نتوانسته اند نقش موثری در توسعه استان ایفا کنند.

حسینی در ادامه از ایجاد پنجره واحد تجاری در بخش معاون استان نیز خبر داد و گفت: برای رفع موانع و مشکلات حوزه معادن استان و فراهم کردن زمینه لازم برای حضور سرمایه گذاران در این بخش، پنجره واحد تجاری در بخش معادن استان تشکیل می‌شود تا سرمایه گذاران بتوانند به راحتی در این بخش سرمایه گذاری کنند.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: