تاریخ انتشار: ۰۹:۴۲ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۷
اونس جهانی افزایش یافت؛
در حالی که نگرانی ها از کند شدن رشد اقتصاد جهانی موجب شده تا سرمایه گذاران به سمت بازارهای امن تمایل پیدا کنند، قیمت طلا امروز افزایش داشت، هرچند که با توجه به بالا رفتن ارزش دلار، رشد قیمت طلا محدود بود.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۱۱/۰۳

رویداد۲۴ قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴ درصد افزایش به ۱۲۸۴ دلار و ۵۴ سنت رسید. روز دوشنبه قیمت هر اونس طلا به پایین‌ترین رقم از ۲۸ دسامبر یعنی ۱۲۷۶ دلار و ۳۱ سنت رسیده بود.

قیمت طلای آمریکا نیز امروز با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۲۸۳ دلار و ۴ سنت رسید.

باب هابرکورن، تحلیلگر موسسه آر جی او فیوچرز در این باره گفت: «بخشی از سرمایه گذاران در حال انتقال سرمایه‌های خود به بازار‌های امن هستند، زیرا ارزش سهام در بازار‌های بورس کاهش یافته است، اما واقعیت این است که به دلیل تقویت ارزش دلار، قیمت طلا رشد چندانی نداشته است.»

پس از آنکه صندوق بین المللی پول نگرانی‌هایی را در مورد تضعیف اقتصاد جهانی مطرح کرد، احساس ریسک پذیری در بین سرمایه گذاران به شدت کاهش یافته است. همچنین آمار‌های دولت چین نشان داده که رشد اقتصادی این کشور در سال ۲۰۱۸ به پایین‌ترین رقم خود در طی حدود ۳ دهه گذشته رسیده و این مسئله موجب افت شاخص‌ها در بازار‌های بورس جهان شده است.

صندوق بین المللی پول در گزارش چشم انداز اقتصاد جهانی خود پیش بینی کرده که رشد اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ به ۳.۵ و ۳.۹ درصد برسد که به ترتیب ۰.۲ و ۰.۱ درصد پایین‌تر از پیش بینی‌های صورت گرفته در ماه اکتبر است.

خبر‌ها در مورد تضعیف اقتصاد چین موجب تقویت ارزش دلار شده است. فرار سرمایه‌ها به سوری بهشت‌های امن نیز دیگر عاملی بوده که موجب شده تا ارزش دلار در نزدیکی بالاترین رقم ۳ هفته اخیر باقی بماند.

منبع : رویترز

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار