تاریخ انتشار: ۰۹:۲۳ - ۱۴ بهمن ۱۳۹۷
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اعلام کرد:

تخصیص منابع ویژه در بودجه ۹۸ برای کاهش فقر مطلق

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان داشت: کاهش فاصله طبقاتی و رشد سطح زندگی اقشار ضعیف جامعه در پی تورم و گرانی‌های اخیر هدف نهایی دولت و مجلس از تصویب بودجه ٩٨ است.

تخصیص منابع ویژه در بودجه ۹۸ برای کاهش فقر مطلق

رویداد۲۴ شهباز حسن پور بیگلری با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق بودجه ٩٨ کل کشور در خصوص افزایش ٢٠ درصدی مستمری مددجویان کمیته امداد و بهزیستی، گفت: برای کاهش فقر مطلق در کشور و کمک به اقشار نیازمند جامعه، هزار و ۴٠٠ میلیارد تومان بودجه به کمیته امداد و بهزیستی اختصاص یافت.

نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه باید با توجه به تورم موجود در کشور در جهت توانمندسازی دهک‌های پایین جامعه گام برداریم، تصریح کرد: در شرایط فعلی با توجه به گرانی‌های رخ داده در بازار قشر ضعیف جامعه افزایش یافته، از اینرو دولت باید حمایت‌های خود از این اقشار را افزایش دهد.

وی با بیان اینکه تلاش دولت و مجلس افزایش قدرت مالی افراد جامعه است، گفت: متاسفانه در پی نوسانات قیمت ارز و سکه در بازار اختلاف طبقاتی نیز افزایش یافته از اینرو دولت باید با سیاست‌های حمایتی این فاصله را کاهش دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه مصوبات دیگری نیز در حوزه توانمندسازی اقشار ضعیف جامعه در بودجه دیده شده است، افزود: تلاش مجلس نیز تعامل با تیم اقتصادی دولت برای رفع مشکلات مردم در جهت بزرگ‌تر شدن سفره‌های آن‌ها است.

حسن پور بیگلری ادامه داد: ممانعت از افزایش نرخ حامل‌های انرژی و قیمت بنزین نیز از دیگر تلاش‌های مجلس در راستای جلوگیری از تورم بیشتر نرخ‌ها در بازار بوده است.

وی با بیان اینکه دولت باید بسته‌های حمایتی مختلفی را برای اقشار گوناگون کشور متناسب با سطح درآمدی آن‌ها در نظر بگیرد، گفت: در حال حاضر، امکان ادامه معیشت برای اقشار ضعیف جامعه که تنها با یارانه نقدی امرار معاش می‌کنند وجود ندارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: به طور حتم در حین بررسی نهایی بودجه ٩٨ باز هم مصوباتی به نفع اقشار ضعیف جامعه خواهیم داشت تا به این ترتیب توانمندسازی این قشر صورت بگیرد.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: