تاریخ انتشار: ۱۷:۵۸ - ۲۰ بهمن ۱۳۹۷
ارتباط با مربیان باشگاهی مهم است؛

کی‌روش: در کلمبیا هم مثل ایران دستیار بومی خواهم داشت

سرمربی تیم ملی فوتبال کلمبیا در واکنش به گمانه‌زنی‌ها برای انتخاب دستیارانش، از تیم ملی ایران مثال زد.

کی‌روش: در کلمبیا هم مثل ایران دستیار بومی خواهم داشت

رویداد۲۴ باوجود اینکه کارلوس کی روش قراردادش را با فدراسیون فوتبال کلمبیا امضا کرده است اما هنوز هیچ چیز به صورت رسمی درباره دستیارانش در این تیم اعلام نشده است.

گمانه زنی رسانه های کلمبیایی هم برای انتخاب و معرفی دستیاران کی روش به جایی نرسیده است.

سایت «کومو تری‌کولر» در این ارتباط ضمن انعکاس صحبت های کارلوس کی روش، آخرین اطلاعاتش را منتشر کرده است.

این سایت نوشت: «گفته می شود اوسیانو کروز یا رودولفو کوریا از پرتغال دستیار اول کی روش خواهند بود. همچنین میک مک درموت مربی بدنساز  و دیگو جیاچینو فیزیوتراپ موردنظر کی روش می باشند. کارلوس کی روش در نشست خبری از پاسخ به این سئوال طفره رفت و گفت ابتدا او باید قراردادش را امضا کند و سپس آنها درباره جزئیات صحبت می کنند. از مربیان کلمبیایی گزینه هایی برای نشستن روی نیمکت تیم (دستیار کی روش) مطرح هستند از جمله آلبرتو گامه‌رو، هوبرت بودرت، لوئیس فرناندو، آرتور ریس و الکسیس مندوزا.»

کارلوس کی روش در این خصوص به سایت کومر تری‌کولر گفته است: «ارتباط، تماس، هماهنگی و گفتن یکسری چیزها خیلی مهم است. موفقیت در تیم ملی بدون اتحاد و همکاری اهالی فوتبال غیر ممکن است. مربیان (باشگاهی) بازیکنان را در اختیار دارد. ما فقط سه یا چهار روز با آنها کار می کنیم. بازیکنان روزهای زیادی نزد مربیان (باشگاهی) هستند و برای من ارتباط با این مربیان بسیار اساسی است.»

سرمربی کلمبیا درباره استفاده از مربیان بومی در کادر فنی اش و مطرح شدن اسامی بعضی از مربیان کلمبیایی گفت: «من درباره کادر فنی ام صحبت نمی کنم اما علاقه دارم که مربیان کلمبیایی در کادرم باشند. من در آفریقای جنوبی، آمریکا و ایران هم همین کار را کردم. همواره این مهم است که افرادی را در کادر فنی داشته باشید که هویت و فرهنگ آن کشور را دارند.»

کی روش در این گفت‌وگو نشان داد که از لیگ فوتبال کلمبیا و برنامه بازی ها هم بی اطلاع نیست: «من عاشق تماشای فوتبال هستم و هر مسابقه برای تمام مربیان مهم است. تا جایی که بتوانم سعی می کنم مسابقات فوتبال را در کلمبیا و اروپا تماشا کنم. اما عمدتا باید با بازیکنانم باشم تا بتوانم تصمیم گیری کنم. امروز شنبه (۹ فوریه) هم دیدار سانتا فه و تولیما را تماشا خواهم کرد.»

خبر های مرتبط
نظرات شما