تاریخ انتشار: ۱۳:۴۲ - ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
رویداد۲۴ گزارش می‌دهد؛
قیمت مسکن در فروردین سال ۹۸ به نسبت سال ۹۷ حدود ۱۰۴ درصد افزایش یافته است به همین دلیل تقاضا برای رهن کامل به شدت کاهش یافته است.

رهن کامل در بازار اجاره کمیاب شد+ جدول

رویداد۲۴ همزمان با افزایش تقاضا برای اجاره و رهن، قیمت بازار مسکن به طرز عجیبی افزایش یافته است. برخی کارشناسان می‌گویند دلیل افزایش قیمت، تحریم‌های جدید آمریکا و بر هم خوردن تعادل بازار بوده است. کمیسیون عمران مجلس معتقد است قیمت‌ها تا پایان سال بیش از ۳۰ درصد افزایش نخواهد داشت؛ این در حالی است که از فروردین ماه سال ۹۸ تا کنون، قیمت‌ها رشد فزاینده‌ای داشته است بنابراین علیرغم خوش‌بینی رئیس کمیسیون عمران، احتمال افزایش قیمتبیش از ۳۰ درصد وجود دارد.

بانک مرکزی در گزارش فروردین ماه ۹۸ ماه مسکن آورده است که «تعداد معاملات مسکن در تهران تا ۷۳.۳ درصد کاهش یافته است.» فعالان بازار دلیل این موضوع را افزایش قیمت‌های ذکر کرده‌اند.

در گزارش بانک مرکزی همچنین گفته شده که میانگین هر متر مربع مسکن در تهران ۱۱ میلیون و ۲۶۹ هزار تومان بوده است. آمار بانک مرکزی افزایش ۱۰۳.۹ درصدی را به نسبت فرودین سال گذشته نشان می‌دهد.

به گزارش رویداد۲۴ بررسی‌های میدانی از بازار رهن و اجاره آپارتمان در تهران نشان می‌دهد در حال حاضر با توجه به میانگین قیمت ملک در محلات مختلف شهر تهران، تعداد متقاضیان مصرفی حاضر در بازار به شدت کاهش پیدا کرده است.

با توجه به اینکه بازار رهن کامل کاهش پیدا کرده است، بسیاری از موجران برای اجاره ملک خود گزینه «رهن و اجاره» را به جای گزینه «رهن کامل» انتخاب می کنند.

در بسیاری از محله‌های متوسط و متوسط رو به بالا، آپارتمان‌هایی که به‌صورت ترکیب رهن و اجاره فایل شده‌اند، بهای مناسب‌تری نسبت به آپارتمان‌های رهن کامل دارند، چراکه مالکان بر این باورند که فایل رهن کامل ارزش بیشتری نسبت به فایل رهن و اجاره دارد.

جدول زیر بهای واحدهای مسکونی در اردیبهشت سال ۹۸ در تهران را نشان می‌دهد:

افزایش قیمت مسکن همچنان ادامه دارد/ رهن کامل در بازار اجاره کمیاب شد+ جدول قیمت‌ها

خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۲/۰۹
0
0
پدر جنده ها
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: