تاریخ انتشار: ۱۰:۲۵ - ۰۲ مرداد ۱۳۹۸
بررسی قیمت مسکن در تهران حاکی از آن است یک واحد مسکونی ۳۰۰ متری در پونک با قیمت ۱.۵ میلیارد تومان و آپارتمان ۶۰ متری در آپادانا با قیمت ۲۳۰ میلیون تومان معامله شده است.

قیمت روز مسکن ۱۳۹۸/۵/۲ | واحد ۶۰ متری در تهران، ۲۳۰ میلیون تومان

رویداد۲۴ طی ماه‌های اخیر تعداد معاملات انجام شده بازار مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۷۰ درصد کاهش یافته است. افزایش بیش از ۲ برابری قیمت‌ها قدرت خرید مردم را به شدت کاهش داده و باعث شده کمتر کسی بتواند وارد بازار مسکن شود.

وام‌های پرداخت شده برای خرید مسکن نیز دیگر کارایی چندانی برای خریداران ندارند؛ در حال حاضر سقف تسهیلات مسکن ۱۶۰ میلیون تومان است که بانک مسکن پس از یک دوره یکساله سپرده‌گذاری آنرا به متقاضیان پرداخت می‌کند. در خوشبینانه‌ترین حالت این ۱۶۰ میلیون تومان، نیمی از ارزش خود را از دست داده است.

در این شرایط بغرنج کاهش شدید قدرت خرید مردم، آمار معاملات به شدت کاهش یافته که مسئولان وزارت راه و شهرسازی بر آن تاکید دارند.

نگاهی به سامانه املاک وزارت راه حاکی از آن است که در مناطق ۲۲ گانه آمار معاملات کاهش چشمگیری داشته و طی تیرماه امسال کمتر از ۵۰ فقره معامله در این سامانه ثبت شده است.

بر این اساس در منطقه ۱۵ محله ابوذر یک واحد مسکونی ۴ ساله ۵۲ متری به قیمت ۳۴۴ میلیون تومان، واحد نوساز ۳۰۰ متری در پونک به قیمت ۱.۵ میلیارد تومان (هر مترمربع ۵ میلیون تومان)، آپارتمان یک سال ساخت ۹۰ متر در آپادانا به قیمت یک میلیارد و ۲۶۰ میلیون تومان و واحد ۳۹۲ متری در همین منطقه (آپادانا) به قیمت ۳ میلیارد تومان فروخته شده است.

یک واحد مسکونی ۹۰ متری نوساز در کرمان به قیمت یک میلیارد و ۳۳۶ میلیون تومان معامله شده است، یعنی هر مترمربع ۱۴ میلیون و ۸۴۴ هزار تومان.

همچنین در حسن آباد زرگنده واحد ۸۷ متری ۵۸ سال ساخت به قیمت یک میلیارد و ۵۰ میلیون تومان و آپارتمان ۶۷ متری نوساز در خلیج‌فارس به قیمت ۴۲۹ میلیون تومان معامله شده است.

در شهرک هما مرزداران یک واحد مسکونی به مساحت ۶۶ متر به قیمت یک میلیارد و ۱۳۲ میلیون تومان (قیمت هر متربع حدود ۱۷ میلیون تومان)، در تولید دارو واحد ۴۹ متری به قیمت ۳۴۱ میلیون تومان و در ازگل آپارتمان ۷۵ متری ۳ ساله به قیمت ۹۱۵ میلیون تومان فروخته شده است.

در منطقه ۱۸ محله یافت آباد یک واحد مسکونی ۲۳ ساله ۶۰ متری به قیمت ۲۳۰ میلیون تومان معامله شده است؛ یعنی هر مترمربع حدود ۳ میلیون و ۸۳۳ هزار تومان.

 

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: