تاریخ انتشار: ۰۹:۳۸ - ۱۲ مرداد ۱۳۹۸
بهای اونس افت کرد؛

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۵/۱۲

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۳۰ درصد کاهش به ۱۴۴۰ دلار و ۸۳ سنت رسید.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۸/۰۵/۱۲

رویداد۲۴ در حالی که انتشار آمار‌های ضعیف از بازار کار آمریکا موجب تضعیف ارزش دلار شده، قیمت طلا روز در بالای ۱۴۴۰ دلار تثبیت شد و همزمان با شدت گرفتن جنگ تجاری، بهترین عملکرد هفتگی ۶ هفته اخیر را به ثبت رساند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۳۰ درصد کاهش به ۱۴۴۰ دلار و ۸۳ سنت رسید. قیمت فلز زرد در این هفته نزدیک به ۲ درصد افزایش داشت.

قیمت طلا در بازار آمریکا هم در پایان معاملات روز جمعه با ۱.۷۵ درصد افزایش به ۱۴۵۷ دلار و ۵۰ سنت رسید.

به گفته ادوارد میر، تحلیلگر بازار طلا در موسسه اف سی استون، عامل اصلی افزایش قیمت طلا در این هفته «تلاش بانک‌های مرکزی بزرگ جهان برای کاهش نرخ بهره به دلیل افت شاخص‌های اقتصادی بوده است.»

وی افزود: «عاملی که مانع از رشد بیشتر قیمت شده، ارزش بالای دلار است.»

روز پنجشنبه پس از آنکه ترامپ اعلام کرد که بر ۳۰۰ میلیارد دلار دیگر از کالا‌های چینی تعرفه ۱۰ درصدی وضع خواهد کرد و در صورت عدم پیشرفت در مذاکرات این تعرفه‌ها بیشتر خواهد شد، قیمت طلا بیش از ۲ درصد افزایش یافته بود.

آمار‌های منتشر شده از کند شدن آهنگ رشد بازار کار آمریکا در ماه جولای و شدت گرفتن جنگ تجاری احتمالا فدرال رزرو را مجاب خواهد کرد که در ماه آینده نیز مجددا دست به کاهش نرخ بهره بزند. کاهش نرخ بهره موجب پایین آمدن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا، افت ارزش دلار و تقویت قیمت طلا می‌گردد.

قیمت نقره نیز در پایان معاملات دیروز با ۰.۵۶ درصد افزایش به ۱۶ دلار و ۲۷ سنت رسید. قیمت پلاتین ۱.۰۷ درصد افت داشت و به ۸۴۴ دلار و ۹۰ سنت رسید.

خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: