تاریخ انتشار: ۲۱:۳۷ - ۱۰ مهر ۱۳۹۸
در حاشیه جلسه دولت مطرح شد؛
وزیر کشور با بیان اینکه مصوبه دولت مبنی بر تعیین محل تجمعات برای ساماندهی بوده است، گفت: ما به لغو این مصوبه اعتراض خواهیم کرد.

رحمانی فضلی: به لغو مصوبه «تعیین محل تجمعات» اعتراض می‌کنیم

رویداد۲۴  عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران با اشاره سفر اخیر خود به عراق برای پیگیری مسائل پیاده روی اربعین اظهار داشت: در سفری که به عراق داشتم به دلیل اینکه زمینی صورت گرفت از نزدیک با مشکلات و کاستی‌ها آشنا شدم.

وی افزود: درنجف سومین جلسه را با وزیر کشور عراق برگزار کردیم که در آن آخرین مرور را بر مشکلات داشتیم.

رحمانی فضلی گفت: پذیرایی حدود سه میلیون نفر در یک کشور دیگر واقعا کار مشکلی است، به همین دلیل خواهش ما از مردم این است که مراعات کنند، توصیه‌ها را گوش دهند و توقعشان هم در حد پذیرایی در یک کشور دیگر در عرض ۱۵ روز باشد.

وزیر کشور با اشاره به تدابیر صورت گرفته برای تامین امنیت زائران، گفت: در حوزه امنیتی موانع کاملا رفع شده و مناسب است به خصوص در مرز خسروی که جزو نگرانی‌های ما بوده، امنیت به طور کامل برقرار است.

وی افزود: امسال تعداد موکب‌ها را به ۲۶۰۰موکب رسانده‌ایم، از نظر تامین مواد غذایی نیز، یک میلیون و ۶۰۰ هزار وعده غذایی تدارک دیده شده است. با تصمیمات روز‌های گذشته امیدواریم بستر مناسب‌تر شده باشد، اما این‌ها نسبی است و امیدواریم بتوانیم سرویس و تسهیلات خوبی را ارائه دهیم.

رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص رأی دیوان عدالت اداری در لغو مصوبه هیأت وزیران در خصوص تعیین مکان مشخص برای تجمعات، نیز گفت: ما این مصوبه را که در دولت داشتیم برای ساماندهی بوده چراکه اصل ۴۱ قانون اساسی این اجازه (تجمع) را داده، اما باید با مجوز از وزارت کشور باشد. هر جایی هم نمی‌توان تجمع برگزار کرد، وزارت کشور چند نقطه را در تهران مشخص کرد و در بقیه استان‌ها هم تعیین آن را به عهده شورای تامین استان‌ها گذاشت.

وی در ادامه، تاکید کرد: در خصوص لغو این مصوبه طبیعتاً اعتراض می‌کنیم و توجیه خواهیم کرد که حتما موافقت شود تا با نظم و امنیت بهتر تجمعات برگزار شوند.

منبع: فارس
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: