تاریخ انتشار: ۱۶:۰۱ - ۰۱ آبان ۱۳۹۸
وکیل مدافع فدراسیون جودو ایران:
وکیل مدافع فدراسیون جودو ایران با بیان اینکه محرومیت فدراسیون جودو ایران دائمی و قطعی نیست گفت: دادگاه حکمیت ورزش (CAS) تصمیم نهایی می‌گیرد که آیا این محرومیت به قوت خود باقی بماند یا نه.
محرومیت فدراسیون جودو ایران نه دائمی است نه قطعی
رویداد۲۴ امیرساعد وکیل با بیان اینکه «محرومیت فدراسیون جودو دائمی و قطعی نیست و در این مورد منتظر رای دادگاه حکمیت ورزش هستیم» گفت: لازم به ذکر است اولا محرومیت فدراسیون جودوی ایران دائمی نیست به دلیل اینکه در متن تصمیم کمیته انضباطی فدراسیون جودو به موارد و شرایطی اشاره شده است که در صورت توافق و برآورده شدن انتظارات طرفین این محرومیت منتفی خواهد شد.

وی افزود: محرومیت فدراسیون جودو ایران هم‌چنین قطعی نیز نیست؛ به دلیل اینکه طی دعوایی که از سوی فدراسیون جودو ایران در دادگاه حکمیت ورزش (CAS) به عمل آمده است به تصمیم کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو اعتراض شده است و در صلاحیت دادگاه خواهد بود که پس از بررسی استدلال‌ها و دفاعیات طرفین چه بسا نسبت به ابطال تصمیم کمیته انضباطی فدراسیون جهانی رای صادر کند.

وکیل تاکید کرد: دادگاه حکمیت ورزش در نهایت تصمیم می‌گیرد که آیا محرومیت به قوت خود باقی بماند یا نه و ما منتظر هستیم که پاسخ فدراسیون جهانی را به لایحه شکایتی که تنظیم کردیم داشته باشیم.

وی گفت: به دنبال تصمیم ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۹ که کمیته بدوی انضباطی فدراسیون جهانی جودو اعلام کرد که فدراسیون جودو ایران موقتا تعلیق شده است و در هیچ یک از فعالیت‌های اداری، اجتماعی و مسابقات ورزشی بین‌المللی نمی‌تواند حاضر شود، فدراسیون جودو ایران به تصمیم این کمیته طی نامه‌ای اعتراض کرد و در پاسخ به آن کمیته استیناف انضباطی فدراسیون جهانی جودو بدون پرداختن و بررسی دقیق ادله ارائه شده تصمیم قبلی خود را مبنی بر محرومیت فدراسیون جودو ایران مورد تایید قرار داد.
منبع: ایسنا
خبر های مرتبط
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: