تاریخ انتشار: ۱۲:۳۹ - ۰۲ آبان ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
با اعلام جدیدترین رده بندی فیفا، تیم ملی فوتبال ایران با چهارپله سقوط در رده رتبه بیست و هفتم جهان ایستاده است.
تیم ملی ایران
رویداد۲۴ امروز، ۲۴ اکتبر، جدیدترین رنکینگ فیفا اعلام شد و تیم ملی کشورمان با یک پله سقوط در رتبه بیست و هفتم جهان ایستاد. طبق جدولی که فیفا ترتیب داده تیم‌هایی که بیش از ۱۸ ماه در برابر تیم‌های رسمی رتبه بندی نشده و یا غیرفعال بیش از ۱۸ ماه بازی نکرده‌اند در جدول حضور نخواهند داشت.

در حالی که بعد از آخرین رده بندی اعلام شده، ۱۸۴ بازی بین المللی انجام شده است، تیم‌هایی که در بالاترین سطح قرار دارند، تحت تأثیر این حرکت در اطراف خود نیستند. تیم‌های بلژیک، فرانسه و برزیل بدون تغییر رتبه اول تا سوم را در اختیار دارند. تیم اروگوئه با یک پله صعود به رتبه چهارم جهان رسید و بعد از آن کرواسی و آرژانتین قرار گرفته‌اند. مهمترین افزایش‌ها در رده بندی اختصاص دارد به اوکراین (۲۲، ۳ پله صعود)، ژاپن (۲۸، ۳ پله صعود)، ترکیه (۳۲، ۴ پله صعود) و روسیه (۳۷، ۵ پله صعود).

تیم ملی فوتبال کشورمان که در فیفادی اخیر دو مسابقه در مرحله مقدماتی جام جهانی برابر کامبوج و بحرین داشت، با ۱۵۰۵ امتیاز ۴ پله سقوط کرد و به رتبه بیست و هفتم جهان رسید. تیم ملی پیش از این رتبه بیست و سوم را در اختیار داشت که در رده بندی جدید این رتبه به آمریکا رسید که البته دو پله سقوط کرده است.

جدیدترین رده بندی فیفا
شاگردان مارک ویلموتس با وجود ۴ پله سقوط در رده بندی جهانی همچنان در صدر جدول تیم‌های آسیایی قرار گرفته‌اند. تیم ملی فوتبال ژاپن به سه پله صعود و رسیدن به رتبه بیست و هشتم جهان فاصله امتیازی کمی نسبت به تیم اول قاره کهن دارد. سامورایی‌ها که نزدیک‌ترین تعقیب کننده ایران برای کسب رتبه اول آسیا هستند اکنون ۱۴۹۸ امتیاز دارند؛ یعنی تنها ۷ امتیاز کمتر از ایران.

تیم ملی فوتبال کشورمان از اواخر سال ۱۳۹۳ در صدر رده بندی تیم‌های آسیایی قرار دارد و این رکورد اکنون در آستانه ۶۰ ماهه شدن است؛ رکوردی که تا به امروز هیچ تیمی از قاره کهن به آن دست پیدا نکرده است. رتبه ایران اگرچه کماکان دست نخورده باقی مانده، اما در آستانه شکسته شدن قرار دارد.

اگر تیم تحت هدایت مارک ویلموتس در بازی آینده مرحله مقدماتی جام جهانی به نتیجه‌ای به غیر از پیروزی مقابل عراق دست پیدا کند، ژاپن با یک پیروزی می‌تواند صدر را در اختیار بگیرد. فیفادی پیش رو در اواخر ماه جاری می‌تواند به ایران کمک کند تا با حداقل یک بازی دوستانه بتواند امتیاز خوبی برای افزایش فاصله با ژاپن به دست بیاورد.

گفتنی است؛ رتبه بندی بعدی فیفا در تاریخ ۲۸ نوامبر ۲۰۱۹ منتشر می‌شود.
منبع: ایلنا
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۲ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۲
1
0
بازیکنان تیم ملی فوتبال کشور مان قدرت واقتدار اینو دارن که به صدر جدول خود برگردد...بشرطی که منطقی و با اقتدار و محکم بازی کند.. نبض بازی را در دست داشته باشن...باخت برای تیم ملی نتنها کا را مشکل تر بلکه تیم ملی فوتبال ایران ۸ سال دیگر به عقب بر میگردد..با ارزوی موفقیت.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: