تاریخ انتشار: ۰۷:۵۲ - ۰۵ آبان ۱۳۹۸
تعداد نظرات: ۱ نظر
سعید موتمنی رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان با اشاره به اینکه ثبات نسبی در بازار خودرو حاکم است، گفت: افزایش قیمت‎ها در بازار مقطعی است.

رویداد۲۴ قیمت خودرو در حالی این روز‌ها روندی افزایشی را تجربه می‌کند که تعطیلات اخیر خود عامل تشدید کننده رکود در بازار است. قیمت‌ها در روز‌های اخیر افزایشی محسوس را شاهد است و برخی خودرو‌ها با قیمت‌هایی حتی با افزایش ۱۰ میلیون تومانی قیمت نسبت به یک ماه قبل فایل می‌شوند.

"سعید موتمنی" رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو در گفتگو با خبرآنلاین درباره دلایل افزایش قیمت‌ها در بازار گفت: در بازار افزایش قیمت از پانصد هزارتومان تا یک میلیون تومان داریم که مقطعی و طبیعی است و گاهی کاهش قیمت نیز درهمین قیمت هاست، قیمت‌ها را از طریق سایت‌ها بررسی نکنید همه سایت‌ها آگاهی دهنده هستند و با مراجعه به بازار از قیمت‌های اصلی با خبر شوید.

وی به سرمایه گذاران توصیه کرد از ورود به بازار خودرو به قصد سرمایه گذاری پرهیز کنند چرا که با توجه وضعیت پیش رو، با ریزش قیمت‌ها متضرر خواهند شد.

وی افزود: قیمت‌ها زمانی افزایش خواهند یافت که قیمت ارز نوسان داشته باشد واین روز‌ها نوسانی در بازار ارز نداریم پس نباید نوسانی در بازار خودرو داشته باشیم و مردم باید آگاه باشند و به قیمت‌های اعلامی برخی سایت‌ها اعتماد نکنند. افزایش قیمت خودرو زمانی پیش می‌آید که عرضه یک خودرو کاهش یابد در این صورت است که با افزایش قیمت مواجه می‌شویم و از میان خودروها، سمند، پراید و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ است که این روز‌ها به دلیل کاهش عرضه، قیمتشان افزایش یافته است به طوری که پژو ۲۰۶ تیپ ۵ افزایش ۷ تا ۸ میلیونی داشته است.

موتمنی بیان داشت:تعداد مشتریان در بازار خودرو به شدت کاهش یافته است و اغلب معاملاتی که صورت می‌گیرد نیز به خودرو‌هایی با قیمت کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان اختصاص دارد و به ندرت معامله‌ای برای خودرو‌هایی با قیمت‌های بالاتر از این رقم صورت می‌گیرد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا افزایش قیمت‌ها در بازار ادامه خواهد داشت یا خیر؟ گفت: تمامی افزایش قیمت‌ها مقطعی است و برخی تلاش می‌کنند مانع ریزش قیمت شوند. به هر حال کسانی که درماه‌های گذشته هیجانی خرید می‌کردند الان با ضرر‌های ۴۰ تا ۵۰ درصدی روبه رو شدند، یک زمانی پژو ۲۰۶ تا ۱۳۵ میلیون تومان هم بالا رفت و الان در حدود ۸۸ تا۸۹ میلیون تومان است پس خریداران آگاه باشند که زمان سرمایه گذاری نیست و امکان ضرر وجود دارد.

سعید موتمنی درآخر در مورد وضعیت خودرو‌های مونتاژی و وارداتی گفت: خودرو‌های مونتاژی مانند سراتو یا جک زیر قیمت شرکت فروخته می‌شود و با توجه به اینکه دو سالی است خودرو وارد کشور نشده است، قیمت این دست خودرو‌ها نیز با کاهش روبرو شده اند.
خبر های مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
سعید استکی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۸/۰۶
0
0
حقا بی سوادی
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: